Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد اعلام کرد:

شناسایی 335 هزار مترمربع اراضی بایر در محمودآباد

مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: سال گذشته 335 هزار مترمربع اراضی بایر کشاورزی در این شهرستان شناسایی شد.

شناسایی 335 هزار مترمربع اراضی بایر در محمودآباد

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، محمد هادی‌زاده گفت: برای حفظ و حراست از عرصه‌های کشاورزی و تأمین امنیت غذایی مردم، سال گذشته 335 هزار مترمربع اراضی بایر کشاورزی شهرستان محمودآباد شناسایی و به چرخه تولید برگشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد افزود: با همکاری سازمان ثبت‌اسناد و املاک، 10 فقره سند به مساحت 82 هزار مترمربع برای زمین‌های کشاورزی این شهرستان صادر و تحویل صاحبان ملک شد.

هادی‌زاده تعداد پرونده‌های کمیسیون تبصره یک ماده یک ارسالی در سال گذشته را 9 فقره و تعداد پرونده‌های تقویم شده (کمیسیون ارزیابی) را 81 مورد اعلام کرد.

وی ادامه داد: تعداد پرونده‌های معرفی‌شده به مراجع قضای 80 مورد و پاسخ استعلام دفاتر اسناد رسمی برای نقل‌وانتقال دو هزار و 550 مورد بود.

این مسئول ادامه داد: ده گردشی در سطح منطقه با حضور همکاران مراکز سه‌گانه به‌صورت روزانه حتی در ایام تعطیلات، برگزاری سه جلسه رفع نظام تداخلات برای روستاهای 2، 11 و 10 ثبتی، اخطار به متخلفین ساخت‌وساز غیرمجاز به تعداد 210 مورد، اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری به تعداد 105 مورد در سطح 175 هزار مترمربع را از دیگر اقدامات امور اراضی این مدیریت در سال گذشته برشمرد.

وی در پایان گفت: واریز 60 میلیارد ریال عوارض تغییر کاربری مجاز ماده 2، وصول عواید فروش و امور 10 مورد به مساحت 35 هزار مترمربع و بازدید اراضی بایر به تعداد 44 مورد در 12 ماهه سال گذشته به‌منظور توسعه پایدار تولید و اشتغال در بخش کشاورزی از فعالیت‌های دیگر این مدیریت در بخش امور اراضی بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید