Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

تولیدات باغی را با نیاز بازارهای هدف کیفی‌سازی کنیم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تولیدات باغی را باید با نیاز بازارهای هدف کیفی سازی کنیم و از لحاظ کمی نیز باید بهره‌وری را در واحد سطح افزایش دهیم.

تولیدات باغی را با نیاز بازارهای هدف کیفی‌سازی کنیم

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گردهمایی مدیران باغبانی سراسر کشور با محوریت توسعه گلخانه‌های کوچک مقیاس گفت: در شرایطی قرار داریم که توسعه گلخانه برای ما مهم است و باید تولیدات را به سمت تولیدات گلخانه‌ای سوق دهیم.

وی ادامه داد: تولیدات کشاورزی وابستگی به اقلیم و شرایط آب و هوایی دارد و به همین دلیل ناگزیر هستیم نگرش خود را به سمت توسعه‌ گلخانه‌ها ببریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: تولیدات را باید با نیاز بازارهای هدف کیفی‌سازی کنیم و از لحاظ کمی باید بهره‌وری را در واحد سطح افزایش دهیم.

عنایتی خاطرنشان کرد: گلخانه‌های کوچک مقیاس در اولویت قرار دارد و حمایت‌های لازم برای این بخش انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مازندران در تولید محصولات باغبانی در کشور رتبه‌های خوبی دارد و به همین منظور باید رقابت‌پذیری در تولید محصولات باغی داشته باشیم.

عنایتی بیان کرد: شرایط خاصی در اقلیم به ویژه تنش آبی و کم بارانی را داریم و این مسئله پیامدهای نگران کننده‌ای دارد. باید بین اراضی، منابع آبی و سطوح زیرکشت تناسب منطقی برقرار کنیم و در این راستا ضرورت دارد گلخانه‌ها را توسعه دهیم.

وی ادامه داد: مازندران جزو ۱۰ استان کم بارش کشور است و با توسعه گلخانه‌ها می‌توان کاهش منابع آبی را جبران کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید