Iranian Agriculture News Agency

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران:

قیمت خرید پرتقال در باغ افزایش یابد/ صادرات 160 هزارتن مرکبات

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: تعاون روستایی مکلف است مراکز فروش ویژه در غرب استان راه‌اندازی کند تا مسافرانی که وارد استان می‌شوند مرکبات و کیوی استان را از این مراکز خریداری کنند.

قیمت خرید پرتقال در باغ افزایش یابد/ صادرات 160 هزارتن مرکبات

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در کارگروه اقدام مشترک که در جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: اگر هماهنگی بین اتحادیه باغداران و سورتینگ داران وجود داشته باشد یقینا به نفع باغدار هم خواهد بود.

وی با بیان اینکه تسهیلات در اختیار سورتینگ داران قرار دادیم، گفت: اتحادیه سورتینگ داران قیمت خرید پرتقال در باغ را افزایش دهند.

خیریانپور درباره خرید میوه شب عید گفت: باید تمهیداتی اتخاذ شود تا تغییری در قیمت‌ها بوجود آید و نظارت دقیق بر افرادی که تسهیلات دریافت می‌کنند شود و برای خرید مرکبات و کیوی تسهیلات در اختیار قرار می‌گیرد و این تسهیلات نباید به انحراف برود.

وی بیان کرد: صادرات مرکبات باید به صورت ویژه پیگیری شود و تک تک سورتینگ داران باید به صورت مستند آمار ارایه دهند که چه میزان صادرات داشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: تاکنون ۱۶۰ هزار تن مرکبات از کشور صادر شد و بخش قابل توجهی از مازندران بوده و این عدد قابلیت افزایش دارد.

وی خاطرنشان کرد: بندر امیرآباد ظرفیت بالایی دارد و می‌توان برای صادرات مرکبات و کیوی از این بندر استفاده کرد و نیازی نیست صادرات از گمرکات سایر استان‌ها انجام شود.

خیریانپور تصریح کرد: تعاون روستایی مکلف است مراکز فروش ویژه در غرب استان راه‌اندازی کند تا مسافرانی که وارد استان می شوند مرکبات و کیوی استان را از این مراکز خریداری کنند.

وی بر تامین کالاهای اساسی استان تاکید کرد و افزود: در کالاهای اساسی نباید کمبودی وجود داشته باشد و عید نوروز و ماه مبارک رمضان کمبودی از لحاظ خرما، میوه، شکر و سایر اقلام اساسی نداشته باشیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید