Iranian Agriculture News Agency

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

آغاز خرید مرغ مازاد در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز خرید مرغ مازاد بر تولید از مرغداران استان خبر داد.

آغاز خرید مرغ مازاد در مازندران

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن عنایتی کلیجی از آغاز خرید مرغ مازاد بر تولید از مرغداران مازندران خبر داد و افزود: در راستای حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان صنعت طیور، خرید مرغ مازاد بر تولید مرغداران استان توسط اتحادیه مرغداران مازندران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست 70 میلیارد تومان تسهیلات با سود 10 درصد در اختیار اتحادیه مرغداران استان قرار گرفت تا نسبت به خرید مرغ اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: شرکت پشتیبانی امور دام و اداره کل دامپزشکی استان در جهت خرید مرغ مازاد با اتحادیه مرغداران استان همکاری خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: مرغداران می توانند از روز یکشنبه 4 دی ماه به اتحادیه مرغداران شهرستان مراجعه کنند و مرغ‌های مازاد را تحویل دهند.

عنایتی گفت: این طرح برای حمایت از مرغداران در تمامی شهرستان‌های استان اجرایی خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با توجه به سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر واگذاری امور از تولید تا بازار محصولات کشاورزی به بخش خصوصی، اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی، موضوع خرید مرغ به اتحادیه مرغداران واگذار شد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: این طرح در 6 استان کشور اجرایی می‌شود که مازندران جزو این استان هاست.

وی با بیان اینکه مازندران سالانه با تولید 280 هزار تن گوشت سفید مرغ، سهم 11 درصدی تولید و رتبه نخست کشور را در اختیار دارد، گفت: مازندران پیشانی صنعت طیور کشور است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید