Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

استفاده از ظرفیت بازار پایتخت برای ساماندهی فروش محصولات باغی مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: در حال برنامه‌ریزی برای حذف دلالی فروش محصولات باغی و دامی استان در بازار بزرگ تهران هستیم.

استفاده از ظرفیت بازار پایتخت برای ساماندهی فروش محصولات باغی مازندران
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میوه و تره بار تهران به دعوت جهاد کشاورزی مازندران در شانزدهمین جلسه میز تخصصی مرکبات و کیوی استان حاضر شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این جلسه با بیان اینکه سر و سامان دادن به بازار میوه و مرکبات اولویت نخست کشاورزی استان است، گفت: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت بازار تهران بهره ببریم و محصولات باغی و دامی خود را به شکل مستقیم به دست مصرف کننده برسانیم.

حسن عنایتی افزود: حذف دلالی در حلقه‌های زنجیره تامین یکی از بزرگترین خواسته‌های ما در این رایزنی‌هاست تا هم تولیدکننده محصولش را با قیمت مناسب بفروشد و هم خریدار کالایی باکیفیت و با قیمت مناسب تهیه کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز در این نشست گفت: اگر این جلسات به نتیجه برسد، ظرفیت ۱۴ میلیونی شهر تهران به روی باغداران مازندرانی گشوده می‌شود که خود موهبتی بزرگ است.

عبدالله مهاجر افزود: سازمان میادین میوه و تره بار نزدیک به ۳۰۰ غرفه در جا‌های مختلف تهران دارد و رئیس سازمان میادین این قول را به باغداران مازندرانی داد تا آن‌ها بدون پرداخت اجاره، غرفه‌هایی در بازار تهران را در اختیار بگیرند و میوه‌های خود را عرضه کنند.

ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار تهران هم با بیان اینکه این سازمان نزدیک به ۴۰ درصد میوه تهران را تامین می‌کند، گفت: مراکز عرضه مستقیم خود را در اختیار اتحادیه های کشاورزی استان‌ها قرار خواهیم داد و مسیر جدیدی هم به زودی برای محصولات باغداران خرده فروش ارائه خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید