Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی تنکابن:

380 تن نهاده به دامداران تنکابن توزیع شد

مدیر جهاد کشاورزی تنکابن از توزیع 381 تن نهاده های یارانه دار دام و طیور به ارزش 12 میلیارد و 109 میلیون ریال به بهره‌برداران و تولیدکنندگان این شهرستان خبر داد.

380 تن نهاده به دامداران تنکابن توزیع شد
به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، عبداله غلامپور مدیر جهاد کشاورزی تنکابن از توزیع 381 تن نهاده یارانه دار دام و طیور به ارزش 12 میلیارد و 109 میلیون ریال به بهره برداران و تولیدکنندگان شهرستان تنکابن در مهر ماه خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن افزود: این مقدار نهاده شامل 33 تن جو، 140 تن سبوس، 19 تن ذرت،8 تن سویا و 181 تن کنسانتره بود که بین دامداران تنکابنی توزیع شد.

غلامپور با بیان اینکه ملاک شناسایی، تشخیص و توزیع نهاده‌های دامی بین دامداران هویت گذاری و پلاک کوبی دام‌ها است، افزود: دامداران برای خدمات رسانی بهتر، دام‌های خود را هویت دار و کد یکتای دامداری دریافت کنند تا بتوانند از نهاده‌های دامی دولتی استفاده کنند.

این مسوول تصریح کرد: نهاده های دامی از طریق پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی مازندران تامین و با نظارت مستمر کارشناسان بهبود تولیدات دامی این مدیریت توزیع شد.

وی با بیان اینکه استفاده از کنسانتره و مکمل در خوراک دام و طیور در روند پرورش دام و طیور تاثیر بسزایی دارد و باعث می شود بیشترین بازدهی در دامداری ها و مرغداری ها وجود داشته باشد، تصریح کرد: بهبود شیر تولید شده، افزایش چربی شیر، بهبود گوشت دام، بهبود عملکرد تولید مثل، تامین اسید آمینه برای طیور، تامین مواد معدنی ضروری برای رشد بدن و تامین ویتامین ها از مزیت های استفاده از مکمل در جیره غذایی دام و طیور است.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید