Iranian Agriculture News Agency

- رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در نشست با اعضای اتحادیه باغداران استان مازندران گفت: اقتصاد مازندران به کشاورزی وابستگی زیادی دارد و کشاورزی یک اولویت برای استان است.

اقتصاد مازندران به کشاورزی وابستگی زیادی دارد/ باغداری مازندران برند است

به گزارش خبرنگار ایانا در مازندران، حسن عنایتی رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در نشست با اعضای اتحادیه باغداران استان مازندران گفت: اقتصاد مازندران به کشاورزی وابستگی زیادی دارد و کشاورزی یک اولویت برای استان است.

وی افزود: کشاورزی مازندران با همکاری اتحادیه ها و تشکل‌ها دارای هویت خواهد بود و همه باید دست بدست هم دهیم تا ظرفیت‌های مغفول را شناسایی و بکارگیری کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: باغبانی مازندران در کشور برند است و لازم است تولیدات باغی استان علمی تر باشد تا ورود مکانیزاسیون به باغات استان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه با مازاد تولید برخی محصولات بویژه محصولات باغی در استان مواجه هستیم، بر توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات تاکید کرد و گفت: نهالستان‌های استان باید ساماندهی شود و ارقام کیفی اصلاح شده تولید و به باغداران عرضه شود.

عنایتی با اشاره به لزوم اصلاح و نوسازی باغات، بر تغذیه و هرس باغات تاکید کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خواستار شناسایی بازارهای هدف جهانی برای محصولات باغی شد و گفت: تکنولوژی و صنایع باید وارد باغات استان شود و توانمندی و مهارت باغداران افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در باغات استان باید افزایش یابد، اظهار داشت: از ظرفیت اتحادیه باغداران و متخصصان باغداری مازندران برای تولید اقتصادی و صادرات محور استفاده شود.

زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای اتحادیه باغداران استان گفت: باحضور مهندس عنایتی در راس هرم سازمان جهاد کشاورزی مازندران شاهد تحول در حوزه کشاورزی استان خواهیم بود.

وی افزود: کشاورزی در مازندران یک مزیت است و باید با نگاه جدید در کشاورزی استان ورود کنیم و کشاورزی را دانش بنیان کنیم.

عضو خانه ملت تصریح کرد: باید تلاش کنیم و بتوانیم با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، هزینه تولید را کاهش داده و درآمد اقتصادی کشاورزان را افزایش دهیم.

زارعی تاکید کرد: کشاورزی استان باید حرف‌های جدید در کشور داشته باشد و صادرات محصولات کشاورزی مازندران افزایش یابد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: کارها باید به تشکل‌ها و اتحادیه ها واگذار شود و دولت نقش سیاستگذاری و حاکمیتی داشته باشد.

شعبانی مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در نشست با رییس، معاونین و مدیران جهاد کشاورزی مازندران گفت: کلاس های آموزشی و ترویجی در حوزه مرکبات در محل دفتر اتحادیه باغداران استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این اتحادیه از نیروهای متخصص در بخش‌های مختلف استفاده می‌شود تا کیفیت خدمات را افزایش دهیم، ادامه داد: در حوزه تحقیقات، کشت بافت، بازدیدهای فنی، خدمات آزمایشگاهی و فروشگاهی و امور آموزشی فعالیت داریم و به باغداران استان و کشور خدمات ارائه می‌دهیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید