Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در دیدار با امام جمعه شهرستان پلدختر اظهار کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در دیدار با امام جمعه شهرستان پلدختر اظهار کرد: به خاطرخسارات ناشی از سیل و ضریب محرومیت، شهرستان پلدختر نیاز به نگاه ویژه‌ای دارد

نگاه ویژه‌ به شهرستان پلدختر به دلیل خسارات ناشی از سیل و ضریب محرومیت

به گزارش خبر نگار ایانا در استان لرستان؛ اسفندیار حسنی مقدم  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در سفر به شهرستان پلدختر و دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید محسن موسوی امام جمعه این شهرستان با اعلام این خبر گفت: سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ خسارات فراوانی به زیرساخت های بخش کشاورزی استان لرستان خصوصاً شهرستان پلدختر وارد کرد اما تاکنون کل خسارات سیل به زیرساخت ها پرداخت نشده است

 وی افزود نشست‌های متعددی با نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی و مقام عالی وزارت در زمینه پرداخت خسارت به زیرساختها انجام شده است و به دنبال دریافت خسارات وارده به زیر ساخت‌ها هستیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به بروز پدیده خشکسالی در کشور و از جمله استان لرستان اشاره کرد و گفت طی ۱۰۰ سال گذشته چنین پدیده ای در استان نداشتیم و طی برآوردهای انجام شده توسط ستاد خشکسالی که به این منظور تشکیل شده است قریب به ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی استان لرستان خسارت وارد شده است.

حسنی مقدم با اشاره به اینکه پدیده خشکسالی اصلی‌ترین چالش بخش کشاورزی کشور و استان است تصریح کرد کشاورزان ذخیره سازی علوفه از پس چر مزارع را داشته باشند.

◽️ وی افزود کشت محصولات آبدوست در مناطق بالادست محدود شده است تا آب به مناطق پایین دست برسد.

◽️ دکتر حسنی مقدم افزود به منظور جلوگیری از ضرر و زیان عشایر خرید دام مازاد عشایر و ذخیره سازی گوشت آن در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان ادامه داد اصلی‌ترین رسالت وزارت جهاد کشاورزی تامین امنیت و سلامت غذایی است لذا با توجه به خشکسالی خرید بذر مادری،  تأمین نقدینگی خرید بذر از اولویت‌های کاری سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان است و با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم باید از درون خود قوی باشیم تا بتوانیم از بحران تحریم ها عبور کنیم.

پایه اقتصاد استان لرستان کشاورزی است

 در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی امام جمعه شهرستان پلدختر با اعلام اینکه پایه اقتصاد استان لرستان کشاورزی است و توجه به آن از طرف دولت ضروری است تصریح کرد بانکها در اعطای تسهیلات به کشاورزان همکاری کنند.

  امام جمعه شهرستان پلدختر با ابراز رضایت از عملکرد سازمان جهاد کشاورزی لرستان خطاب به رئیس سازمان گفت نگاه عادلانه شما در کشت محصولات مناطق سردسیر و گرمسیر مشهود است و این به اصالت، نجابت و تقوای شما برمی گردد.

 وی تصریح کرد هر کاری برای جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهید بیان کنید تا مردم بدانند و در جریان امور قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی بر راه اندازی و بهره برداری هرچه سریعتر ایستگاههای پمپاژ خسارت دیده از سیل تاکید کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید