Iranian Agriculture News Agency

حسنی مقدم تصریح کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به بروز خشکسالی ، کشاورزان استان لرستان باید سطح زیر کشت محصولات آب دوست را کاهش دهند.

کاهش سطح زیر کشت محصولات آب دوست در لرستان

به گزارش خبر نگار ایانا در استان لرستان؛ اسفندیار حسنی مقدم در جلسه بررسی کشت محصولات آب دوست در خرم‌آباد که با حضور  ویسکرمی، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به خشکسالی بی سابقه در استان اظهار کرد: طبق آخرین آمار، خشکسالی کاهش ۶۵۰ هزار تنی انواع محصولات کشاورزی و خسارت سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان با تاخیر بارش برای کشت پاییزه و عدم بارش ظرف دو ماه اخیر مواجه بوده است، افزود: در صورت عدم بارش بدون شک خسارت ها افزایش پیدا خواهد کرد.

 حسنی مقدم در ادامه به مصوبات این جلسه هم اشاره و عنوان کرد: بررسی وضعیت کشت برنج و محصولات آب دوست خرم‌آباد با توجه به خشکسالی از موضوعاتی است که به آن پرداخته شد.

 وی افزود: کشاورزانی که مبادرت به کشت محصولات آب دوست می کنند باید منطبق با میزان آب ذخیره پشت سد ایوشان باشد.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تاکید کرد کشاورزان باید نسبت به کاهش سطح زیر کشت محصولات بهاره و تابستانی اقدام نمایند تا در طول دوره رشد گیاه دچار مشکل و تنش کم آبی نشوند

 حسنی مقدم افزود: هر چند طبق مصوبه هیات دولت در لرستان کشت برنج ممنوع است، اما ما به دنبال ملغی کردن این مصوبه هستیم بنابراین محدودیت کشت برنج مود نظر ما است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید