Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت:

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان گفت: بانک های عامل باید ۱۵ درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند، زیرا بر اساس سند آمایش لرستان، مهمترین محور و موئلفه توسعه استان کشاورزی و دامپروری است.

اختصاص پانزده درصد از منابع بانک ها به بخش کشاورزی

به گزارش خبر نگار ایانا در استان لرستان؛ اسفندیار حسنی مقدم در جلسه بررسی طرح های اشتغالزای حوزه کشاورزی شهرستانهای دلفان و سلسله و ایجاد اشتغال برای زنان کار که با حضور ابراهیمی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی،  نامدار صیادی، مدیرکل امور اقتصادی استانداری لرستان، جهانی میر مدیر شعبه بانک کشاورزی و معاونین و مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان برگزار شدT اظهار کرد: تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد که امیدواریم با اجرایی کردن آنها شاهد رشد و توسعه دو شهرستان باشیم.

 وی افزود: در این جلسه مقرر شد بانک های عامل به استناد بند "ذ" ماده 33 قانون برنامه ششم  ۱۵ درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند، زیرا بر اساس سند آمایش لرستان، مهمترین محور  و موئلفه توسعه استان کشاورزی و دامپروری است.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت:تاکید اجرایی شدن رفع تداخلات از دیگر مصوبات جلسه بود، زیرا در این صورت بخشی از اراضی منابع ملی به نفع کشاورزی آزاد سازی شده و کشاورزان به راحتی می‌توانند سرمایه گذاری انجام دهند.

 حسنی مقدم افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی در دو شهرستان دلفان و سلسله از دیگر مصوبات جلسه بود، زیرا گیاهان دارویی یکی از ظرفیت‌ها و اولویت‌ها در راستای ایجاد اشتغال و کاهش فقر است.

اجرای سیستم های نوین آبیاری از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره کرد و گفت: سقف اعتبارات آبیاری نوین را در شهرستان دلفان شناور گذاشتیم تا طرح‌ها معرفی و در کارگروه استانی مصوب شود.

 

 نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: لرستان با وجود منابع سرشار، اما جزو استان‌های با نرخ بیکاری بالا است.

 یحیی ابراهیمی افزود: مسئولان کشور و لرستان باید توجه ویژه ی به استان داشته باشند.

 وی در ادامه با بیان اینکه یکی از محورهای  توسعه استان بر اساس سند آمایش سرزمین لرستان کشاورزی است، اظهار کرد: آب و تخصیص آب زیرساخت اساسی توسعه کشاورزی است، این در حالی است که از حدود ۸۰۰ هزار هکتار اراضی استان تنها دویست هزار هکتار آبی است.

 نماینده مردم دلفان و سلسله در خانه ملت گفت: در حالی که سومین استان پرباران کشور هستیم و  یازده درصد روان آبها مربوط به لرستان است، امتیاز پنجاه میلیارد متر مکعب آب ذخیره شده پشت سدها سهم لرستان نیم درصد است.

 ابراهیمی تاکید کرد : مسئولان جهاد کشاورزی، استاندار، مجمع نمایندگان و امام جمعه باید تخصیص آب را به عنوان مطالبه جدی مردم دنبال کنند.

  وی افزود: امسال که با خشکسالی مواجه هستیم انتظار داریم مدیریت خوبی در این حوزه داشته باشند.

 نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شعار سال، عنوان کرد: یکی از موانعی که در حوزه اشتغال در دو شهرستان دلفان و سلسله با آن مواجه هستیم موانعی است که بانک ها  ایجاد می‌کنند.

 ابراهیمی افزود: در این جلسه مشکلات اشتغال و تولید بررسی شد و مصوباتی داشتیم تا در سال زراعی جدید بتوانیم در جهش تولید گام برداریم.

 وی به موضوع زنان کار در دلفان نیز اشاره کرد و گفت: با وجود منابع زیاد، وجود زنان کار در دلفان یک دغدغه جدی است.

 نماینده مردم دلفان و سلسله در خانه ملت گفت: در حالی که چهل سال از انقلاب می گذرد و بارها مقام معظم رهبری بر رفع محرومیت تاکید کردند، وجود فقر شایسته این مردم نیست.

 ابراهیمی افزود: باید زنان کار در دلفان شناسایی و برای آنها  شغل پایدار و آبرومند ایجاد کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید