Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور اراضی استان لرستان گفت:

مدیر امور اراضی استان لرستان گفت: هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی وباغی جرم محسوب می‌شود.

هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی وباغی جرم محسوب می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان لرستان؛ بهرام میر دریکوند بابیان اینکه تغییر کاربری براساس قانون جرم تلقی می شودگفت: به استناد ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی هر گونه تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی جرم محسوب شده و با خاطیان امر بر اساس قانون برخورد قضایی لازم به عمل خواهد آمد.

 وی در ادامه افزود: در همین راستا همکاران امور اراضی جهاد کشاورزی استان لرستان با پایش حدود ١٢٦ هزار کیلومتر در سطح استان موفق به شناسایی قریب به ۷۰۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز شده اند که درنتیجه این شناسایها  به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت حدود ۳۰۲ مورد شناسایی و قلع و قمع انجام شده است و در نتیجه این اقدام قریب به ۶۷ هکتار از اراضی زراعی و باغی آزادسازی شده‌اند.

 مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد:همچنین بر اساس احکام صادره قضایی ١٠ مورد پس از  صدور حکم با همکاری نیروی انتظامی قلع و قمع انجام و  میزان ۳ هزار مترمربع از اراضی آزاد سازی شده است.

وی افزود :در نتیجه گشت زنی هایی که همکاران امور اراضی استان داشته اند با صدور اخطار به افرادی که ناآگاهانه یا آگاهانه اقدام به تخریب امور اراضی به ویژه در اطراف روستاها و حاشیه‌ها داشته‌اند ۲۹۲ مورد نیز توقف عملیات صادر شده است.

 بهرام میردریکوند درپایان بیان کرد: از  هم استانیها تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی استان   حتماً به سامانه ۱۳۱ گزارش ارائه دهند، همچنین از مردم تقاضا داریم قبل از خرید هر گونه زمین کشاورزی استعلامات قانونی لازم به  را انجام دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید