Iranian Agriculture News Agency

مشکلات عدیده بر سر راه برخورد با متخلفین مانع از تخریب ساختمان‌های احداثی در اراضی کشاورزی نمی‌شود.به گفته سرپرست امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان با وجود آنکه در مقابله با تغییر اراضی کشاورزی مشکلات عدیده بر سر راه برخورد با متخلفین وجود دارد، اما متخلفان باید بدانند که سازه‌های غیر مجاز در هر صورت تخریب خواهد شد.

هشدار ویلا سازان متخلف لرستان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان لرستان، بهرام میر دریکوند اظهار کرد: با وجود اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است مگر در موارد ضروری، اما متأسفانه طی سنوات گذشته طبع و تمایل مردم به سمت احداث باغ ویلا به‌ویژه در نقاط خوش و آب‌وهوا گرایش پیدا کرده است.

سرپرست امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان در ادامه بیان کرد: در مناطق آسیب پذیر خرم‌آباد کاری که در حال حاضر انجام می‌دهیم اخطار به مالکان است؛ یعنی زمانی را برای آن‌ها تعیین می‌کنیم تا خودشان تغییر کاربری ایجاد شده را تخریب کنند.

سرپرست امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد: با استناد ماده ۳  قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی  هرگونه تغییر غیر مجاز کاربری اراضی  علاوه بر قلع‌وقمع بنا تا سه برابر ارزش بنا مشمول جریمه است.

میر دریکوند اضافه کرد: علاوه بر این، طبق مفاد قانون حفظ کاربری اراضی مالکان باید ابتدای کار نسبت به جمع‌آوری بنا اقدام کنند و در صورتی که تمکین نکنند با دستورالعمل دادستان باید تخریب شود.

میر دریکوند به پیامد تغییر کاربری اراضی نیز اشاره کرد و گفت: زمین بستر تولیدات کشاورزی است این تغییر کاربری امنیت غذایی را مختل و به پیکره اقتصاد استان خسارت وارد می‌کند از سوی دیگر این منابع متعلق به نسل آینده است و باید در حفاظت از آن بکوشیم.

وی در پایان تأکید کرد: از مردم می‌خواهیم از تغییر کاربری اراضی به‌طور جد پرهیز کنند همچنین اگر به دنبال خرید زمین هستند حتماً از امور اراضی استعلام کنند موضوع دیگر اینکه از تفکیک اراضی کشاورزی جلوگیری کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید