Iranian Agriculture News Agency

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قم از کاهش 45 درصدی قیمت کودهای شیمیایی یارانه ای فسفاته و پتاسه از ابتدای سال 1401 خبر داد .

کاهش 45 درصدی قیمت کودهای شیمیایی یارانه از ابتدای سال 1401

به گزارش خبرنگار ایانا در قم؛ حسین زند بیان کرد : از اول فروردین 1401 ، کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه را با قیمت جدید و کاهش 45 درصدی قیمت در اختیار کشاورزان قرار میدهیم .

زند اظهار کرد : در ابتدای سال 98 علیرغم مخالفت وزارت جهاد کشاورزی با تغییر نرخ ارز تخصیصی از ترجیحی به نیمایی برای کودهای شیمیایی ،  قیمت کودهای شیمیایی فسفاته و پتاسه  5 برابر افزایش پیدا کرد و موجب کاهش معناداری در مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در دو سال اخیر گردید که بر کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی موثر بوده است .

وی ادامه داد : علیرغم محدودیت های شدید اعتباری ، وزارت جهاد کشاورزی در راستای سیاست های حمایتی خود از کشاورزان و تاثیر تغییر قیمت بر کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی و در نهایت سلامت جامعه ، تصمیم به کاهش 45 درصدی قیمت کودهای یارانه ای فسفاته و پتاسه از اول فروردین ماه سالجاری گرفته است تا کشاورزان عزیز و زحمتکش با خیال راحت نهاده های مورد نیاز خود را تهیه کنند.

زند افزود : در همین راستا و از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 5500 تن ( بیش از 30 درصد برنامه ابلاغی کودی استان در سال 1401 ) انواع کودهای ازته ، فسفاته و پتاسه در استان تدارک و تامین شده است .  

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید