Iranian Agriculture News Agency

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بیش از ۲ میلیون و ۹۳۵ هزار لیتر سوخت واحدها و ماشین آلات کشاورزی در ۲ ماهه پاییز سال جاری در این استان توزیع شده است.

۲ میلیون و ۹۳۵ هزار لیتر سوخت در بخش کشاورزی قزوین توزیع شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، سید ابوطالب مهدویان روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان سوخت مربوط به ماه‌های مهر و آبان سال جاری بوده که بین ۶ شهرستان استان قزوین توزیع شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال زراعی جاری (دو ماهه مهر و آبان)، بیشترین سوخت مصرفی در بین شهرستان‌های استان قزوین را آبیک با یک میلیون و ۲۴ هزار لیتر و کمترین میزان مصرف سوخت را شهرستان آوج با ۱۸ هزار لیتر به خود اختصاص داده‌ است.

مهدویان در ادامه به آمار هشت ماهه توزیع سوخت بخش کشاورزی این استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵ میلیون و ۴۰۱ هزار لیتر سوخت برای استفاده در واحدهای مختلف و ماشین آلات بخش کشاورزی این استان توزیع شده است.

این مسؤول تصریح کرد: سوخت توزیع شده در پروژه‌های عمرانی، چاه‌های آب کشاورزی، سامانه مبارزه با سرمازدگی، صنایع تبدیلی کشاورزی، خانه کارگری دامداری سنتی، دام و طیور، واحدهای قارچ، گلخانه و کمپوست و انواع ماشین آلات مانند تیلر، چاپر، دروگر، کمباین و تراکتور استفاده می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۷ طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی که به تصویب مجلس رسیده است، مرجع تعیین میزان سوخت مورد نیاز ماشین‌ها، واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است که این مهم هر هفته با شناسایی و نیاز بهره برداران بروزرسانی می‌شود و شرکت نفت براساس نظر جهاد کشاورزی سهمیه‌های تعیین‌شده را بدون تغییر در اختیار بهره‌برداران قرار می‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید