Iranian Agriculture News Agency

نخستین نشست قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین با هدف هماهنگی جهت تبیین سیاست‌های اجرایی در حوزه تنظیم بازار و نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی برگزار شد.

نشست قرارگاه امنیت غذایی استان قزوین برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، این نشست صبح امروز یکشنبه به ریاست فاطمه خمسه رییس این سازمان و با حضور احمدی معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، سرهنگ عطایی رییس پلیس امنیت اقتصادی استان، حمید زینالی مدیرکل دامپزشکی، زین آبادی مسؤول دفتر اقتصادی استانداری، شهرام رحمانی مدیر تعاون روستایی سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر مسؤولان و و مدیران در محل سالن جلسات باغستان سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

فاطمه خمسه در این نشست با بیان اینکه قرارگاه امنیت غذایی موضوعاتی فراتر از تنظیم بازار را رصد و بررسی می‌کند، اظهار داشت: تشکیل و راه اندازی قرارگاه امنیت غذایی، به منظور صیانت از سفره مردم و آرامش در تأمین و تدارک کالاهای اساسی در اولویت کاری وزارت جهادکشاورزی قرار گرفته و به همه استان‌ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل این قرارگاه برآوردهای اقتصادی در حوزه تامین امنیت غذایی مردم استان است تا موضوعات متعدد آسیب شناسی شود، گفت: تشکیل قرارگاه امنیت غذایی فرصتی است تا هر بخشی در راستای وظایف ذاتی دستگاه خود با پایش مشکلات تولید، تأمین، توزیع و نظارت پاسخگو بوده و به موقع نسبت به رفع محدودیت‌ها و موانع اقدام نماید.

خمسه با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت استارت آپ‌ها در تنظیم بازار و توزیع کالاهای اساسی در دستور کار این قرارگاه قرار دارد، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها و همچنین فروش محصولات در بستر اینترنت این امکان را فراهم می‌کند تا با حذف واسطه‌ها بتوانیم محصولات مورد نیاز را بدون افزایش قیمت کاذب به دست مصرف کننده نهایی برسانیم که باید در این رابطه کارهای کارشناسی صورت پذیرد.

گفتنی است، در این نشست موضوعاتی همچون توزیع هوشمند مرغ، تامین میوه شب عید، افزایش ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی استان نیز مطرح و تمهیدات لازم اتخاذ گردد.

جهاد کشاورزی استان قزوین تاکنون ۲ نشست فرعی و یک نشست استانی قرارگاه امنیت غذایی برگزار کرده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید