Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با بهره برداری از ۶ واحد تولیدی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در نیمه نخست امسال، ۲۳ هزار و ۷۵۰ تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان افزوده شد.

بیش از ۲۳ هزار تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان قزوین افزوده شد

به گزارش خبرنگار ایانا در  استان قزوین، فاطمه خمسه روز دوشنبه با اعلام این مطلب افزود: این واحدهای تولیدی در مجموع توان جذب ۴۲ هزار و ۸۱۰ تن مواد خام کشاورزی در سال را دارند.

  وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این واحدهای تولیدی بیش از ۵۷۱ میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این واحدها، ۱۳۹ نفر اشتغال مستقیم در سطح استان ایجاد شد.

خمسه در ادامه به صدور ۱۳ پروانه تاسیس در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در همین مدت اشاره کرد و اظهار داشت: این مجوزها در زمینه تولید انواع دانه‌های روغنی گیاهی، بسته‌بندی خشکبار، خوراک آماده دام و طیور و انبار ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات کشاورزی صادر شده است و قادر خواهند بود یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۲۴ تن انواع محصولات خام کشاورزی را جذب کنند.

این مسؤول با بیان اینکه این واحدها در مجموع ظرفیت تولید، فرآوری و بسته‌بندی ۵۷۶ هزار و ۳۰ تن انواع محصولات کشاورزی را خواهند داشت، گفت: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این واحدهای تولیدی، جهش قابل توجهی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان قزوین اتفاق خواهد افتاد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه برای تاسیس این واحدهای تولیدی ۳۳ هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال سرمایه ثابت جذب استان خواهد شد، تصریح کرد: با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال ‌مستقیم برای ۲ هزار و ۳۰۹ نفر در استان قزوین فراهم می‌شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید