Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین؛

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اجرای کشاورزی حفاظتی به عنوان ستون‌ اصلی طرح جهش تولید در دیم‌زارهای این استان محسوب می‌شود که باید با اهتمام پیگیری شود.

کشاورزی حفاظتی ستون اصلی اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای قزوین است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در دومین نشست هماهنگی اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان که صبح روز یکشنبه با حضور سید مهدی میرغفاری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) قزوین در محل سالن جلسات باغستان این سازمان برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود: توسعه کشاورزی حفاظتی علاوه بر ارتقاء بهره‌وری و پایداری تولیدات کشت دیم، موجب افزایش درآمد کشاورزان دیمکار نیز می‌شود که این خود عاملی مهم در پیشبرد اهداف طرح جهش تولید در دیم‌زارها خواهد بود.

وی اضافه کرد: محور قرار گرفتن کشاورزان پیشرو و استفاده مناسب از کودهای پایه از موضوعات دیگری است که به اجرای هرچه بهتر این طرح کمک می‌کند.

خمسه بیان کرد: استان قزوین در حوزه دیم عملکرد بسیار خوبی داشته و همواره سطح کشت گندم دیم در استان بیشتر از گندم آبی بوده است که همین موضوع سبب می‌شود در این طرح چشم انداز خوبی داشته باشیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با تاکید بر اینکه آموزش‌های قبل از کشت باید در دستور کار کارشناسان ترویج کشاورزی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان قزوین تجربه بسیار موفقی در اجرای طرح ملی افزایش عملکرد گندم و بهره وری نظام های گندم بنیان موسوم به طرح ایران سیمیت را دارد و امسال نیز برای سومین سال پیاپی به عنوان یکی از استان‌های پایلوت در اجرای این طرح انتخاب شده است، به راحتی و با موفقیت می‌تواند طرح جهش تولید در دیم‌زارها را نیز از نظر علمی و عملی پیش ببرد.

گفتنی است، طرح جهش تولید در دیم‌زارها، در پی تفاهم‌نامه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و وزارت جهاد کشاورزی، در سال زراعی جاری در ۱۵ استان کشور از جمله استان قزوین اجرا خواهد شد و ۳۰ هزار هکتار از دیمزارهای استان تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است در نشست امروز، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های تابعه، مدیر و کارشناسان مسئول امور زراعت سازمان و همچنین نمایندگان صندوق بیمه محصولات کشاورزی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی‌ (ره) و بانک ملی استان نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید