Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین:

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین گفت: برای اولین بار در استان قزوین، پروانه تاسیس یک مجتمع دامداری گاو شیری با ظرفیت ده هزار رأس صادر شد.

صدور اولین پروانه تاسیس مجتمع دامداری گاو شیری ده هزار رأسی در استان قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، حریری مقدم با اعلام این خبر افزود: این دامداری با مساحت ۴۴ هکتار گاوداری و مساحت کل اراضی تحت پوشش ۱۰۶ هکتار، قادر خواهد بود سالانه ۱۳۵ هزار تن شیر و ۲ هزار و ۳۳۷ تن گوشت قرمز تولید کند.

وی اضافه کرد: این واحد تولیدی با نام "کشت و صنعت دشت سبز آرمانی" در شهرستان بویین زهرا و توسط یکی از تولیدکنندگان بزرگ محصولات لبنیاتی کشور راه‌اندازی خواهد شد.

حریری مقدم با اشاره به سهم بالای این طرح در اشتغال‌زایی در سطح استان گفت: با افتتاح و بهره‌برداری از این طرح ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین خاطرنشان کرد: تسهیل در فرآیند اداری صدور مجوز و ارائه مشاوره تخصصی در مسیر رفع مشکلات و موانع تولید، به عنوان گامی موثر در راستای تحقق شعار سال "تولید، پشتیبانی و مانع زدایی‌ها"، در دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید