Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پرونده خرید تضمینی محصولات کشاورزی این استان در سال جاری، با خرید تضمینی بیش از ۱۲۵ هزار تن محصولات استراتژیک بسته شد.

خرید تضمینی بیش از ۱۲۵ هزار تن محصولات کشاورزی در استان قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر افزود: این میزان محصول خریداری شده شامل ۱۱۳ هزار تن گندم، ۴ هزار و ۸۶۵ تن کلزا و ۷ هزار و ۲۰۰ تن بذر استاندارد گندم آبی و دیم بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری، ۲۳ مرکز خرید تضمینی گندم و ۵ مرکز خرید تضمینی کلزا برای تحویل گرفتن محصول برداشتی کشاورزان از خرداد ماه در استان فعال بودند، گفت: با توجه به اینکه برداشت گندم در شهرستان آوج تا اواخر مرداد به طول می‌انجامد، مراکز خرید تضمینی در آوج آخرین مراکزی در استان قزوین بودند که تا پایان هفته گذشته به کار خود ادامه دادند.

خمسه در خصوص نحوه پرداخت مطالبات کشاورزان گفت: میزان بهای گندم خریداری شده از کشاورزان ۵۶۵۲ میلیارد ریال بود که به طور کامل به کشاورزان استان پرداخت شده است. همچنین ۱۰۰ درصد مطالبات کلزاکاران استان بابت فروش محصول خود به دولت در طرح خرید تضمینی معادل ۵۱۸ میلیارد ریال با آنان تسویه شده است.

این مقام مسئول به عملکرد مطلوب استان قزوین در خرید و ذخیره‌سازی محصولات استراتژیک کشاورزی در سال جاری با وجود خشکسالی بی سابقه اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان قزوین با وجود مساحت کم نسبت به سایر استان‌های کشور، رتبه یازدهم در خرید تضمینی گندم و هفتم در خرید کلزا در سطح کشور را به خود اختصاص داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید