Iranian Agriculture News Agency

رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذا سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین

رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذا سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: یک واحد تولید کننده قارچ خوراکی در این استان بعد از طی مراحل قانونی، نشان گواهی حدمجاز آلاینده‌ها را دریافت کرد.

یک واحد تولید کننده قارچ در استان قزوین موفق به دریافت نشان گواهی حدمجاز آلاینده‌ها شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، سعید ابیت با اعلام این خبر افزود: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل استاندارد استان به منظور ترویج تولید محصول سالم همزمان با سایر استان‌ها در خصوص صدور نشان حد مجاز آلاینده‌ها اقداماتی در این استان انجام داده است.

وی اظهار داشت: تاکنون محصول ۱۸ واحد تولیدی شامل قارچ، پسته، بادام و زیتون در سطح استان موفق به اخذ نشان گواهی حد مجاز آلاینده‌ها از اداره کل استاندارد شده‌اند.

ابیت اضافه کرد: در همین راستا یک شرکت تولید کننده قارچ خوراکی واقع در شهرستان آبیک با ظرفیت ۷۱۰ تن بعد از طی مراحل قانونی و آزمایشات لازم برای محصول تولیدی در آزمایشگاه مورد تائید سازمان استاندارد، موفق به اخذ نشان حد مجاز آلاینده‌ها گردید.

گفتنی است، درخواست نشان حدمجاز آلایندهها در محصولات کشاورزی به‌طور داوطلبانه توسط تولیدکنندگان انجام می‌شود و پس از انجام آزمایشات مختلف روی محصول تقاضا شده، اگر میزان آلاینده‌های آن محصول در حد مجاز بوده و با استاندارهای ملی مطابقت داشته باشد، به آن محصول کشاورزی پروانه کاربرد و نشان حد مجاز آلاینده‌ها اعطا می شود. اعطای این نشان به محصولات کشاورزی در واقع به مصرف‌کننده در مورد کیفیت محصول اطمینان خاطر می‌دهد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید