Iranian Agriculture News Agency

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی:

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در حاشیه افتتاح یک طرح در استان قزوین گفت: مشکلی از نظر تامین نهاده برای واحدهای دامی نداریم و هم اکنون بنادر کشور با انباشت نهاده روبرو هستند.

بنادر کشور با انباشت نهاده‌های دامی روبرو هستند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، مرتضی رضایی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح یک مجتمع دامداری گاو شیری واقع در روستای هلال آباد از توابع شهرستان آبیک که با حضور جمالی‌پور استاندار قزوین و خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی این استان همراه بود، با اعلام این خبر افزود:  نهاده‌ها به اندازه کافی وارد کشور شده است و هر استانی که مشکل حمل و نقل دارد باید هماهنگ کند تا خودروهای باری آنها را به سمت بنادر بفرستیم و نهاده مورد نظر خودشان را تامین کنند.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن نهاده توزیع شده و در اختیار اتحادیه‌ها قرار گرفته است.

رضایی در خصوص تغییر قیمت شیر نیز اظهار داشت: خشکسالی امسال بی سابقه بوده و باعث کاهش تولید علوفه شده و در نتیجه آن هزینه‌های تولید شیر را افزایش داده و مقرر شد برای جلوگیری از ضرر و زیان دامداران و نارضایتی‌های پیش آمده یک اصلاح قیمت صورت پذیرد.

این مسوول افزود: وزارت جهاد کشاورزی تصمیم دارد با روش های حمایتی از مصرف‌کننده حمایت کند و اعتقاد ما این است که سرکوب قیمت‌ها مخصوصا در حوزه شیر روش مناسبی نیست و به ضرر دامداران و چرخه تولید تمام می‌شود.

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی در پایان ضمن قدردانی از تولیدکنندگان، افزود: سیاست ما حمایت از تولید در راستای حفظ و ارتقای امنیت غذایی جامعه است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید