Iranian Agriculture News Agency

در فروردین ماه انجام شد؛

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 2 هزار و 331 تن مرغ گرم فروردین ماه امسال با هدف تنظیم بازار در این استان توزیع شده است.

توزیع 2 هزار و 331 تن مرغ گرم در بازار قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، فاطمه خمسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان مرغ معادل یک میلیون و210 هزارو30 قطعه مرغ است که از کشتارگاه‌های استان به مراکز عرضه گوشت مرغ ارسال شده است.

وی با بیان اینکه استان قزوین در تامین گوشت مرغ با مشکلی روبرو نیست اظهار داشت: تولید مرغ دوبرابر نیاز این استان، سبب شده تا با تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور بخشی از تولیدات به خارج از استان ارسال شود.

خمسه تصریح کرد: طی این مدت 602 تن مرغ گرم از کشتارگاه‌های قزوین به استان‌های دیگر کشور ارسال شده تا هموطنان با مشکلی در این خصوص مواجه نباشند.

این مسؤول به میزان2 میلیون جوجه‌ریزی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با هدف تامین گوشت مرغ استان، سال گذشته برای اولین بار بیش از 2 میلیون جوجه ریزی در مرغداری‌ها انجام شد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: بازدید و نظارت‌های شبانه روزی از کشتارگاه‌های مرغ استان قزوین سبب شده تا برخی از روزها میزان توزیع مرغ در بازار به 210 تن در روز برسد.

خمسه یادآور شد: روند تولید و تامین مرغ در بازار استان تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد و شهروندان قزوین از این بابت نگران نباشند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید