Iranian Agriculture News Agency

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین گفت: پوشش بیمه محصولات زراعی در اراضی کشاورزی استان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹,۲ درصد افزایش داشته است.

بیمه محصولات زراعی در قزوین ۴۹ درصد افزایش داشته است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، محمد طهرانی‌ها روز سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود: با همکاری مجموعه جهاد کشاورزی و استقبال خوب ‌کشاورزان، امسال نسبت به سال گذشته پوشش بیمه محصولات کشاورزی در تمام زیربخش‌ها نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۲,۹ درصدی همراه بوده است که در این میان محصولات زراعی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: در بحث پوشش بیمه ماشین آلات کشاورزی که به عنوان یک خدمت جدید در اختیار کشاورزان قرار گرفته ‌است در سال جاری استان قزوین رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.

طهرانی‌ها در تشریح پوشش دیگر بخش‌های کشاورزی نیز بیان داشت: حوزه دام ۱۲,۳ درصد و  طیور ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته با افزایش و محصولات باغی با کاهش ۲۱ درصدی پوشش بیمه همراه بوده است.

این مسؤول با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی بویژه محصولات باغی اظهار داشت: براساس اطلاعات و داده‌های هواشناسی در روزهای آتی احتمال ‌ورود توده هوای سرد به منطقه و بروز خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد که این مهم ضرورت توجه به بیمه این ‌بخش را دوچندان می کند.

طهرانی‌ها اضافه کرد: از کشاورزانی که هنوز اقدام به بیمه کردن محصولات خود نکرده اند درخواست می‌شود با توجه به تمدید ‌کوتاه مدت مهلت بیمه محصولات کشاورزی، با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی ‌برای این کار اقدام کنند.‌

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه مدت زمان پرداخت غرامت به کشاورزان آسیب دیده از ‌سوی این صندوق نسبت به سالیان گذشته کوتاه‌تر شده است، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا غرامت های خسارت کشاورزان در کوتاه ‌ترین زمان به آنان پرداخت شود که منجر به رضایتمندی کشاورزان و باغداران شده است.

بیمه محصولات کشاورزی تشکیلاتی دولتی و زیرمجموعه بانک کشاورزی است که با هدف انجام بیمه ‌انواع محصولات کشاورزی، دام، طیور، زنبورعسل، کرم ابریشم و آبزیان پرورشی در قبال حوادث بیمه پذیر به عنوان ‌ابزاری برای نیل به اهداف و سیاست‌های بخش کشاورزی است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید