Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین :

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: در صدور مجوزهای کشاورزی نظارت بیشتری از سوی نظام مهندسی کشاورزی انجام شود تا سرمایه گذران واقعی برای سرمایه گذاری جذب این بخش شوند.

صدور مجوز های کشاورزی با نظارت بیشتری انجام شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین فاطمه خمسه در جلسه ستاد گلخانه ها با بیان این مطلب گفت: نظام مهندسی  کشاورزی و منابع طبیعی  پیگیر مجوزها صادره  باشد تا اگر  متقاضی طبق تعهدات  خود  پیشرفت فیزیکی مناسبی  در اجرای طرح نداشته  براساس قانون روند را پیگیری کنند

وی تاکید کرد  : حمایت از سرمایه‌گذار  در بخش کشاورزی  به عنوان یک اصل مهم شناخته می‌شود ، ولیکن اهلیت  فرد سرمایه‌گذار باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا سرمایه گذار در ادامه کار و اجرای پروژه دچار مشکل نشود .

خمسه با بیان اینکه استان قزوین شرایط خوبی برای جذب سرمایه‌گذار دارد، اظهار کرد: در شرایطی که متقاضیان متعددی در حوزه‌های مختلف دامداری، کشاورزی و صنایع تبدیلی  متقاضی سرمایه گذاری هستند شرایط ایجاد شده برای سرمایه گذاری در این بخش نباید معطل سرمایه‌گذاران  بی‌تفاوتی باشد که قبلا مجوز دریافت کرده و اقدامی انجام نداده اند .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: اجرای دقیق ضوابط، راهنمایی سرمایه‌گذار و تسریع در انجام استعلامات سرمایه‌گذاری از دیگر مواردی است که باید مسوولین مربوطه  در امر صدور مجوز مد نظر قرار دهند .

خمسه با اشاره به این نکته که اولویت برای صدور مجوز گلخانه با متقاضیانی است که آب و زمین دارند خاطر نشان کرد: قزوین استان حساسیت زا در بخش زمین و تغییر کاربری است و نباید اراضی کشاورزی استان  را به بهانه‌های مختلف تغییر داد.

 به گفته وی مجوز  سرمایه گذاری در استان قزوین  باید بر اساس  حفظ و‌صیانت از اراضی کشاورزی صادر شود .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید