Iranian Agriculture News Agency

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم قزوین ، البرزو آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت : حفظ حقوق کشاورزان بایستی در اولویت کاری مسوولین قرار گیرد.

حفظ حقوق کشاورزان در اولویت قرار گیرد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، لطف ا.. سیاهکالی مرادی در دیدار با فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاونین این سازمان با بیان اینکه بیشتر مطالبات مردم در این روزها به حوزه منابع طبیعی مربوط می‌شود افزود: حفظ حقوق کشاورزان باید در اولویت باشد و برای اشتغالزایی بیشتر و جلوگیری از مهاجرت روستائیان بایستی دستگاه‌های اجرایی استان با ارائه راهکارهای مناسب برای بهره‌مندی کشاورزان از منابع ملی همکاری کنند.

وی اظهار کرد: حل اختلاف کشاورزان با منابع طبیعی از مهمترین چالش های بخش کشاورزی و عمده ترین مطالبات بهره برداران این بخش می باشد.

سیاهکلی مرادی بر لزوم اهمیت افزایش سهم بخش کشاورزی از اعتبارات استانی و ملی برای احیای اراضی کشاورزی، افزایش اشتغال در روستاها و اجرای طرح های زیربنایی کشاورزی تاکید کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان با اشاره به اینکه اقدامات مناسبی توسط سازمان جهاد کشاورزی برای احداث استخر ذخیره آب در برخی روستاهای استان انجام شده گفت : برخی از روستاهای استان برای احیای اراضی کشاورزی با کمبود آب مواجه هستند که با مطالعه و مکان یابی برای ایجاد استخر ذخیره آب در تامین آب کشاورزی روستاها می‌تواند مشکلات زراعی و باغی این مناطق را حل کند.

سیاهکلی مرادی همچنین به برداشت بسیار محدود استان از آب رودخانه شاهرود اشاره کرد و اظهار داشت : تامین آب برای اراضی کشاورزی الموت و طارم سفلی از رودخانه شاهرود باید در دستور کار قرار گیرد ..

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات دامداری های اشاره کرد و گفت : توسعه دامداری ها و خروج آنها از فضای روستاها با توجه به ضوابط فنی و بهداشتی می تواند معیشت خانوارها را به خوبی مدیریت کرد

سیاهکلی مرادی افزود: برای توزیع هرچه بهتر نهاده‌های دامی باید زیرساخت‌های لازم برای تامین، ذخیره سازی و نگهداری این محصولات فراهم شود .

وی بر لزوم اهمیت تقویت هرچه بیشتر تشکل‌ها و بخش خصوصی تاکید کرد.

وی یادآور شد: اگر در برخی حوزه‌ها لازم باشد که نشست‌های مشترکی با سازمان جهاد کشاورزی تشکیل شود، نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی ؛ آمادگی لازم را دارند که در این نشست‌ها حاضر شوند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید