Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین :

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت : طی 7 سال گذشته بیش از 29 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سامانه نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان قزوین اجرا شده است .

29 هزار هکتار  سامانه نوین آبیاری در اراضی کشاورز ی استان قزوین  اجرا شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، فاطمه خمسه با اعلام این خبر گفت: هم‌اکنون ۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به آبیاری نوین مجهز شده که  نزدیک به نیمی از این مقدار در این دولت اجرایی شده است که با وجود محدودیت منابع مالی اقدام بزرگی برای استان قزوین محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: دولت، توجه خاص و ویژه‌ای به ۲ شاخص مهم در کشاورزی بحث آبیاری نوین و گلخانه  دارد که اقدامات چشمگیری در استان در این خصوص انجام شده که نشان از عزم دولت  در راستای حمایت از بخش کشاورزی و جهش تولید است.

خمسه تصریح کرد: یکی از اولویت های تعیین شده برای وزارت جهادکشاورزی، اجرای سامانه‌های نوین آبیاری است به‌طوری‌که از آغاز کار دولت تاکنون  ۲۹ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به آبیاری مدرن تجهیز شده است.

16

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه یکی از دغدغه های اصلی ؛ مدیریت بهره برداری منابع آبی است گفت: اجرای طرح های آبیاری نوین ضمن افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی ، مصرف آب در بخش کشاورزی را بهینه کرده و موجب صرفه جویی قابل توجه ای در مصرف آب می‌شود.

خمسه افزود: در حال حاضر با اجرای سامانه های نوین آبیاری در استان سالانه شاهد ایجاد پتانسیل صرفه جویی ۱۲۰ میلیون متر مکعبی آب در بخش کشاورزی هستیم که این این میزان با توسعه اجرای روش های آبیاری نوین در مزارع کشاورزی استان افزایش می یابد.

وی یکی از طرح‌های مهم دولت در استان را اجرای مصوبه 20 هزار هکتار سامانه نوین آبیاری برشمرد و گفت: با اتمام این مصوبه این طرح مهم ملی آماده افتتاح  و بهره برداری است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید