Iranian Agriculture News Agency

رئیس مرکز تحقیقات ، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین :

رئیس مرکز تحقیقات،آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین گفت:سامانه هواشناسی هوشمند در ایسنگاه تحقیقات انگورتاکستان نصب و راه اندازی شد .

سامانه هواشناسی هوشمند در ایستگاه تحقیقات انگور تاکستان نصب و راه‌اندازی شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، بابک قرالی افزود: در راستای الگوسازی روش‌های نوین باغبانی، پس از احداث سازه سایه بان در ایستگاه تحقیقات انگور تاکستان، این مرکز با همکاری و حمایت های موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، دو سامانه هواشناسی هوشمند؛  در زیر سایه بان و در خارج از سایه بان ودر محوطه باغ انگور ایستگاه نصب و راه اندازی کرده است .

وی اظهار کرد: سامانه زیر سایه بان سه فاکتور دما، نور ورطوبت و سامانه خارج از سایه بان، علاوه بر این سه فاکتور ، سرعت و جهت وزش باد را نیز اندازه گیری می کند.

قرالی افزود: از مهمترین ویژگیهای این سامانه این است که داده های هواشناسی را هر چهار دقیقه یک بار بروز رسانی کرده  وبه صورت برخط در اختیار کاربران تعریف شده در هر نقطه از جهان قرار می دهد .

وی پایش لحظه ای پارامترهای محیطی ایستگاه از جمله دما ، رطوبت، نور و سرعت و جهت وزش باد ، پایش ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه پارامترهای محیطی، پایش از راه دور توسط اپ مدیریت سامانه ،قابلیت پایش از راه دور توسط کامپیوتر ولب تاپ های شخصی ، گزارش گیری برخط وضعیت شرایط محیطی و فاکتورهای هواشناسی با داشبورد مدیریتی اختصاصی و قابلیت افزودن مجموعه سنسورهای پایش جدید برای ایستگاه را از دیگر ویژگیهای این سامانه هواشناسی هوشمند برشمرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید