Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین :

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : سالیانه ۴۰۰۰ تن انواع ماهی در مزارع پرورش ماهیان در استان تولید می شود .

سالانه بالغ بر ۴۰۰۰ تن انواع ماهی در استان قزوین تولید می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین فاطمه خمسه در حاشیه بازدید بزرگترین مرکز تکثیر پرورش ماهیان زینتی در شهرک صنعتی لیا قزوین که با حضور هدایت اله جمالی پور استاندار قزوین انجام شد با بیان این مطلب افزود: این میزان ماهی تولیدی شامل ؛ ۳۳۰۰تن انواع ماهیان سردابی، ۷۰۰ تن ماهیان گرمابی و 21 تن ماهیان خاویاری است.

وی اظهار کرد: همچنین 29میلیون و 260 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در واحدهای پرورش اینگونه ماهیان در استان تولید می شود .

به گفته وی؛در حال حاضر 377 واحد پرورش ماهی در زمینه انواع ماهیان سردابی ، گرمابی ،خاویاری و زینتی در استان فعال هستند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت:استان قزوین با تولید سالانه 27 میلیون قطعه ماهی زینتی رتبه چهارم کشور را دارد.

خمسه افزود: 88 واحد فعال در سطح استان در زمینه تولید و تکثیر انواع ماهیان زینتی فعالیت دارند .

به گفته وی؛ در سال گذشته حدود800 هزارقطعه ماهی زینتی به ارزش55 میلیارد ریال از استان صادر و ایجاد ارزآوری کرده است.

خمسه تصریح کرد : با احداث مجوز صادره به ظرفیت 30 میلیون قطعه یکی از استانهای طراز اول در کیفیت تولید ماهیان زینتی و صادرات و ارز آوری از این محل خواهیم بود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین به واحد پرورش ماهیان زینتی مورد بازدید اشاره کرد و گفت : در حال حاضر ساخت و اجرای این واحد تولیدی در سه فاز 10 میلیون قطعه ای طراحی و برنامه ریزی شده که با بهره برداری از این واحدها سالیانه 30 میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی تولید می شود .

خمسه افزود : همچنین تولید یک و نیم شاخه گیاهان آبزی ، تولید آکواریوم و تجهیزات مربوطه در ابعاد مختلف و تولید غذای ماهی با حجم 300 کیلوگرم از دیگر برنامه های تولید در این واحدهاست .

وی یاد آور شد : با بهره برداری از این واحد پرورش ماهیان زینتی زمینه اشتغال 80 نفر بصورت مستقیم در منطقه فراهم خواهد شد .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید