Iranian Agriculture News Agency

انجام شد

استاندار قزوین از بزرگترین واحد در دست ساخت تولید ماهیان زینتی کشور در شهر صنعتی لیا بازدید کرد

بازدید استاندار قزوین از بزرگترین مرکز تکثیر و پرور ش ماهیان زینتی در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین در این بازدید که باحضور عیسی قبادی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استانداری ، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین انجام شد از بزرگترین واحد تولید ماهیان زینتی در ایران و منطقه که در شهرک صنعتی لیا قزوین درحال احداث است بازدید شد .

فاز اول پرورش ماهیان زینتی آب شیرین به ظرفیت 2620000 قطعه ماهی زینتی طراحی شده که برای اجرای آن 26000 میلیون ریال هزینه شده است .

در این واحد تولیدی 3 میلیون قطعه ماهیان زینتی بصورت مستقیم صادرات انجام می شود .

همچنین برای فاز دوم این واحد تولیدی در دست احداث 450 میلیارد ریال بصورت سرمایه گذاری شخصی و 72 میلیارد ریال بصورت تسهیلات از بانک توسعه تعاون از محل تبصره 18 هزینه شده است .

با بهره برداری از فاز اول و فاز دوم این واحد پرورش ماهیان زینتی ؛ زمینه اشتغال برای 80 نفر درمنطقه فراهم خواهد شد .

با برنامه ریزی انجام شده این واحد تولیدی قادر به تکثیر و پرورش سالانه 30 میلیون قطعه ماهی زینتی ( در 3 فاز 10 میلیون قطعه ای که 100 درصد فاز یک این واحد آماده برداری است خواهد بود.

همچنین تولید 1و نیم میلیون شاخه گیاهان آبزی در مرحله صدور مجوز با پیشرفت فیزیکی 15 درصد می باشد .

در این واحد ؛ تولید آکواریوم و تجهیزات مربوطه در ابعاد مختلف ( تولید روزانه به طور متوسط 250 عدد ) با پیشرفت فیزیکی 100 درصد در حال بهره برداری است .

همچنین با بهره برداری از این واحد ؛ تولید غذای ماهی با حجم 300 کیلوگرم در ساعت با پیشرفت فیزیکی 45 درصد برنامه ریزی شده است .

گفتنی است ؛ استان قزوین با تولید سالانه 27 میلیون قطعه ماهی زینتی رتبه چهارم کشور را دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید