Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری قزوین :

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری قزوین گفت : اجرای سامانه های نوین آبیاری برای نجات دشت قزوین یک ضرورت است و این ضرورت با حمایت مسولین ملی و استانی عملیاتی شود .

سامانه های نوین آبیاری برای نجات دشت قزوین یک ضرورت است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین عیسی قبادی در اولین جلسه ستاد سامانه های نوین آبیاری که باحضور فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاونین و مدیران این سازمان در استانداری قزوین برگزار شد با بیان این مطلب افزود : طرح تجمیع اراضی کشاورزی و تعیین الگوی کشت در قالب طرح تاک برای احیا دشت قزوین است .

به گفته وی  با اجرای طرح تاک امیدواریم بتوانیم صدای  بی رمق و کم جان بودن دشت قزوین  شنیده شود.

قبادی با اشاره به اینکه باید دشت قزوین را برای آیندگان حفظ کنیم اظهار داشت : بخش کشاورزی  بعنوان بخش اصلی و محوری  برای امنیت غذایی و  توسعه پایدار محسوب می شود بنابراین باید با دانش جدید و  استفاده از روش های نوین ؛ کشاورزی استان را به جایگاه واقعی خود برگردانیم .

وی بر لزوم اهمیت اجرای روش های نوین آبیاری و الگوی کشت در مزارع کشاورزی بمنظور بهینه کردن  مصرف آب تاکید کرد.

وی اظهارداشت : بررسی ها نشان می دهد که بایستی به کشاورزی بیش از این توجه شود بنابراین بایستی عزم قوی تری ایجاد شود تا کشاورزی استان توسعه یابد.

قبادی اضافه کرد : بایستی دولت و مسئولین ملی  را متقاعد کرد که استان قزوین بسترو پتانسیل مستعدی در بخش کشاورزی دارد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین در ادامه  بر لزوم داشتن برنامه  هماهنگی و منسجم در استان برای حل مشکلات و همچنین توسعه کشاورزی تاکید کرد.

این مقام مسئول استانی با اشاره به اینکه ؛ سابقه کشاورزی استان  به بیش از ۶۰ تا ۷۰ سال می رسد گفت :  مهمترین وجه  اقتصاد استان بر پایه کشاورزی نهاده شده بنابر این باید ‌سهم کشاورزی را در صادرات بیشتر کرد .

به گفته وی ؛ برای نجات اقتصاد کشاورزی و بحران آب در استان نیازمند یک طرح ملی هستیم .

 قبادی تاکید کرد: کشاورزی معیشتی استان را باید به کشاورزی اقتصادی تبدیل کرد .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید