Iranian Agriculture News Agency

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوئین زهرا

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوئین زهرا گفت : طرح‌های آبخیزداری با اختصاص ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی امسال در هفت روستای شهرستان بوئین زهرا اجرا شد.

طرح‌های آبخیزداری در هفت روستای بوئین زهرا اجرا شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین جعفر کیا حیرتی با بیان افزود: این طرح‌ها با مشارکت بخش خصوصی و جوامع محلی در هفت روستای شهرستان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ میلیون ریال از این اعتبار برای تقویت پوشش گیاهی در بوئین زهرا هزینه شده است،گفت: با هدف حفظ خاک و پوشش گیاهی در مناطق مختلف شهرستان، انواع بذرپاشی و طرح‌های آبخیزداری در راستای تقویت پوشش گیاهی انجام شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوئین زهرا همچنین گفت: نصب بندهای گابیونی در مسیل‌ها و همچنین لایروبی رودخانه‌ها از دیگر اقداماتی بود که علاوه بر جلوگیری از نفوذ سیلاب و مخاطرات، باعث شد تا در فصل بارندگی مشکلی از نظر جاری شدن سیلاب نداشته باشیم.

کیاحیرتی همچنین به مدیریت هرزآب ها اشاره کرد و گفت: یکی از اقداماتی که در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان انجام شد، مدیریت آبراه‌های سطحی با کمک جوامع محلی بود که که سبب می شود تا هرزآب‌ها به مسیرهای درستی هدایت شوند.

۲۳ هزار و ۹۳ هکتار از عرصه بیابانی با اقلیم نیمه خشک در شهرستان بویین زهرا قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید