Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین :

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: احداث اولین پایانه صادرت محصولات کشاورزی یکی از نیاز های اساسی استان قزوین است.

اولین پایانه صادرات محصولات کشاورزی در استان قزوین ایجاد می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین فاطمه خمسه در جریان بازدید استاندار قزوین ، قبادی معاون اقتصادی استانداری و احمد پور فرماندار شهرستان آبیک از اولین پایانه محصولات کشاورزی استان در اراضی روستای زاغه از توابع شهرستان آبیک افزود :استان قزوین با توجه به ظرفیت بالای تولید محصولات کشاورزی برنامه ریزی لازم را برای صادرات بخش عمده این محصولات دارد.

وی اظهار داشت : ظرفیت بسیار بالایی برای صادرات محصولات کشاورزی در استان داریم که متاسفانه بسیاری از صادر کنندگان استان محصولات کشاورزی خود را بخاطر نبود پایانه صادراتی بناچار از دیگر استان ها صادر می کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد : با توجه به اینکه بخش اعظمی از نهاد های کشاورزی و دامی مورد نیاز استان از بنادر و سایر استان ها وارد می شود وجود پایانه صادراتی در روندحمل و جابجایی نهاد های مورد نیاز بخش کشاورزی تاثیر گذار خواهد بود .

وی افزود : این طرح یکی از طرح های مهم کشاورزی است که دارای توجیه اقتصادی برای بخش کشاورزی است .

خمسه تصریح کرد : جهاد کشاورزی مجوز های مربوط را صادرکرده است هیچ مشکلی در زمینه تکمیل این طرح مهم نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: این پایانه با هدف تسهیل در امر صادرات ،محصولات کشاورزی در استان قزوین صادر شد ه است.

پایانه محصولات کشاورزی با ظرفیت 100 هزار تن انبار ذخیره ، انبارهای بهداشتی و سورت و بسته بندی مصولات کشاورزی توسط بخش خصوصی درحال احداث می باشد.

فاز اول این پایانه 4.5 هکتار است که در فاز های بعدی به وسعت ۱۶ هکتار خواهد رسید .

با آغاز بکار این پایانه زمینه اشتغال 50 نفر بصورت مستقیم و 60 نفر بصورت غیر مستقیم در استان فراهم خواهدشد .

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید