Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : پایه و اساس توسعه اقتصادی استان بخش کشاورزی است .

بخش کشاورزی پایه و اساس توسعه استان است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین فاطمه خمسه  در دیدار با عیسی قبادی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین  با تبریک انتصاب ایشان افزود: استان قزوین جز ۱۰ استان برتر کشور است که بیش از ۴ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می کند.

 به گفته وی نیاز استان به محصولات کشاورزی  یک چهارم  این میزان تولید است و مابقی به بازار های تهران و سایر استان های کشورصادر میشود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه؛ پایه و اساس استان بر مبنای کشاورزی است گفت : برای توسعه صنعت  ، باید آنها را به اراضی غیر مرغوب کشاورزی سوق داد.

 وی اظهار داشت : تمام سعی و تلاش جهاد کشاورری ؛ جلوگیری ازساخت و ساز های غیر مجاز دراراضی کشاورزی  استان است .

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین افزود:  خوشبختانه توانستیم با دستورالعمل های جدید جلو ی ساخت و سازهای  غیر مجاز در اراضی کشاورزی را گرفته و  از تعرض  سودجویان به اراضی کشاورزی جلو گیری کنیم.

وی  گفت : با اقدامات انجام شده  و همکاری خوب دستگاههای قضایی و اجرایی طی دو سال گذشته ؛ با تغییر کاربرهای  غیر مجاز در اراضی کشاورزی جلوگیری شده است .

خمسه اضافه کرد : همراهی خوب دستگاههای اجرایی طی دوسال گذشته مانع از گسترش ساخت و ساز غیر مجاز شده است .

این مقام مسئول یاد آور شد : هر جا که زمین بایر داشته باشیم برای توسعه شهرک های  صنعتی مجوز داده می شود و تمام سعی و تلاش بر این است که  از توسعه این گونه صنایع در اراضی کشاورزی مرغوب جلو گیری شود.

وی تاکیدکرد :خمسه گفت : بدنبال اجرای درست طرح یکپارچه سازی اراضی کشاورزی هستیم .

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ااضفه کرد :  اکثر نیروهای بخش کشاورزی در عرصه  های کشاورزی و در حال خدمات رسانی به بهره برداران بخش هستند .

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید