Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین اعلام کرد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ؛ 4260 تن کود کشاورزی در بین بهره برداران این استان توزیع شده است .

4260 تن کود شیمیایی در استان قزوین توزیع شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین فاطمه خمسه در جلسه هماهنگی توزیع کود شیمیایی که با حضور معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان ، مدیران سازمان تعاون روستایی و خدمات حمایتی کشاورزی استان برگزارشد با بیان این مطلب افزود: از ابتدای سال زراعی جاری  5 هزار و 718 تن کود شیمایی به استان وارد شده که از این میزان 4260 تن  برای کشت پائیزه بین کشاورزان استان  توزیع شده است .

وی اظهار داشت: این میزان کود توزیع شده شامل 1784 تن کود اوره ، 1856 تن کود فسفاته و 623 تن کود پتاسه است .

خمسه بر لزوم اهمیت و پیگیری بیشتر برای تامین کود مورد نیاز کشاورزی با توجه به اهمیت کشت های پاییزه بویژه گندم و جو و جلوگیری از سپری شدن تاریخ بموفع کشت این محصولات تاکید کرد .

وی اضافه کرد: بر اساس نیاز محصولات کشاورزی ، کودهای مورد استفاده از طریق شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و تعاون روستایی متناسب با زمان مصرف برای بهره برداران استان تامین گردد.

خمسه با بیان اینکه ؛ از هم اکنون باید کود اوره برای مصرف سرک مورد نیاز کشاورزان استان تامین شود گفت: در حال حاضر کود اوره  و پتاسه  به میزان کافی در استان موجود است و همزمان با کشت بین کشاورران توزیع می شو‌د.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به تاثیر کود در افزایش راندمان محصول گفت : استفاده بهینه و بموقع از کودهای کشاورزی 30 تا 35 درصد بر افزایش تولید محصول تاثیر گذار است .

وی از کشاورزان و بهره برداران استان خواست : کودهای مورد نیاز خود را از مراکز مورد تایید جهاد کشاورزی تهیه نمایند .

گفتنی است ؛ در این جلسه برهماهنگی  و نظارت بیشتر  بر تعاونی ها و مراکز عرضه کود کشاورزی تاکید شد .

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید