Iranian Agriculture News Agency

استاندار قزوین :

استاندار قزوین گفت : امروز در تولید محصولات کشاورزی و تامین امنیت غذایی به دستاوردهای خوبی رسیده ایم که مرهون تلاشهای کشاورزان و دست اندرکار این بخش می باشد .

در تولید محصولات کشاورزی به دستاوردهای خوبی رسیده ایم

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، هدایت اله جمالی پور در آیین بزرگداشت روز دامپزشکی که با حضور دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی، محمد رضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی ، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهادکشاورزی ، زینالی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین برگزار شد با بیان این مطلب افزود:  مقوله کشاورزی از ابتدای حیات انسان حایز اهمیت بوده و با آن پیوستگی دارد.

وی اظهار داشت: در کشاورزی، هدف کسب درآمد نیست بلکه  هدف اصلی سلامت و تامین  نیاز افراد جامعه می باشد .

جمالی پور تصریح کرد: در شرایط بحرانی و تحریم نقش و جایگاه کشاورزی در اقتصادجامعه کاملا مشهود است به همین سبب کشاورز حائز اهمیت است .

استاندار قزوین در ادامه گفت : در جریان توسعه متاسفانه صنایع خرد کشاورزی دچار مشکل شدند  بنابراین کشاورزی باید بعنوان مولد برای خود و دیگران باشد .

این مقام ارشد استان گفت: امروز یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری توجه به روستاست و توسعه هم باید از همین جا شروع شود.

جمالی پور اضافه کرد: نظام برنامه ریزی ،  مولد و کار افرینی را باید از روستا شروع کرد .

استاندار قزوین با بیان اینکه کشور ما مملو از ظرفیت های خوب است گفت : باید از این  ظرفیت و پتانسلیها بر اساس علم و دانش  استفاده کرد.

جمالی پور افزود: در بخش کشاورزی روند رو به رشد بسیار  خوب ومناسبی وجود دارد بنابراین باید تلاش کرد تا به نقطه اعلایی رسید .

وی گفت : موانع توسعه ؛ موانع فرهنگی است که ابتدا بایدآن را اصلاح کرد .

جمالی پور تصریح کرد : اگر می خواهید کشاورری رشد و توسعه یابد باید با وحدت و همدلی در جهت تولید حرکت کرد.

وی خاطر نشان ساخت : کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی بعنوان سربازان خط مقدم تولید هستند و باید این افراد را حفظ کرد .

گفتنی است، در پایان این مراسم بزرگداشت با اهدا لوح تقدیر مدیران و دامپزشکان نمونه استان تجلیل شدند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید