Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، از گندمکاران خواست تا محصول گندم خود را به مراکز خرید جهاد کشاورزی تحویل دهند

کشاورزان گندم خود را به مراکز خرید جهاد کشاورزی تحویل دهند

مهندس فاطمه خمسه در جلسه بررسی وضعیت حوادث غیر مترقبه و بررسی وضعیت خرید گندم که با حضور معاونین و مدیران جهادکشاورزی شهرستان ها و کارشناسان فنی این سازمان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود : گندم یک محصول استراتژیک است که با یک برنامه ریزی مدون محصول کشاورزان را خریداری کرد.

به گزارش خبرنگار ایانا از قزوین، وی اظهار داشت: امسال حداقل برآورد تولید گندم استان ۳۲۸ هزار تن است که بر اساس برنامه ابلاغی  از سوی وزارت جهادکشاورزی  باید بیش از ۳۰۰ هزار تن  گندم بصورت تضمینی خریداری شود .

خمسه تاکید کرد : مراکز جهاد کشاورزی در امر خرید گندم با هماهنگی سایر دستگاههای اجرایی ، انتظامی و قضایی مانع از خروج گندم از استان  شوند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : امسال شرایط مناسبی در استان برای تولید گندم به لطفا نزولات اسمانی و همچنین ارایه مشاوره فنی به کشاورزان  فراهم شده است .

 به گفته وی  با حرکت جهادی در زمان رصد و پایش ،  سن غلات کنترل و محصولی خوب در استان تولید و در حال  برداشت  است .

خمسه افزود : بمنظور کنترل و نظارت بر امر خرید گندم  هم اکنون ۴۰ گشت بازرسی در استان تشکیل شده است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه ، سیل و سرما زدگی بهاره به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است گفت : از طریق  صندوق بیمه و سایر  روش ها جبرانی همچون تسهیلات برای جبران خسارت سیل و سرما زدگی کشاورزان  اقدام کرد .

به گفته ی خمسه ؛ یکی از  راههای جبران خسارت سیل اعطای تسهیلات ارزان قیمت است تا واحد های تولیدی کشاورزی به چرخه تولید بازگردند .

خمسه تاکید کرد:ما وظیفه و مسولیت داریم  کشاورزانی که خسارت دیده اند را برای جذب تسهیلات معرفی کنیم تا دچار مشکل نشوند.

وی یادآور شد : کمیته های شهرستانی نسبت به تشکیل جلسه و همچنین تکمیل پرونده و معرفی متقاضیان تسهیلات اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید