Iranian Agriculture News Agency

توزیع ۲۶ هزار تن کود شیمیایی در بین بهره‌برداران استان قزوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بالغ بر ۲۶ هزار و ۸۱۵ تن انواع کود شیمیایی از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان توزیع شده است.

توزیع ۲۶ هزار تن کود شیمیایی در بین بهره‌برداران استان قزوین

به گزارش ایانا به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین علی راه انجام در نشست بررسی روند توزیع کود و پیگیری مسایل و مشکلات تحقق برنامه که با حضور مدیر زراعت سازمان ، مدیر تعاون روستایی، مدیر شرکت خدمات حمایتی،مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای تابعه و کارگزاران تعاون روستایی در سازمان جهاد کشاورزی این استان برگزار شد افزود: از این میزان ۲۱ هزار و ۷۱۱ تن اوره ، چهار هزار و ۲۰۸ تن فسفاته و ۸۹۵ هزار و ۵۱۰ تن پتاسه است.

وی اظهار داشت: از این میزان کود توزیع شده تاکنون ۳۷ درصد اوره، ۳۲ درصد فسفاته و ۴۰ درصد پتاسه است که در بین بهره برداران و کشاورزان توزیع شده  است.

راه انجام یادآور شد: این میزان کود شیمیایی توسط ۳۴ عامل تعاونی کود در سطح شهرستانهای استان توزیع شده است.

وی تاکید کرد: توزیع و مصرف متعادل کودهای شیمیایی در سطح مزارع کشاورزی با توجه به ااهمیت تغذیه گیاهی در افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی موجب تحقق امنیت غذایی خواهد شد.

گفتنی است؛ در این نشست در خصوص توزیع انواع کودهای شیمیایی بر اساس نیاز محصول، توزیع و تامین کود مورد نیاز در اتحادیه های کود شیمیایی، صدور حواله الکترونیکی در مراکز جهاد کشاورزی و تامین کود بموقع و حمل مناسب برای شهرستانها در راستای رفع نیاز کشاورزان و کوددهی در زمان مناسب در مزارع بحث و تبادل نظر شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید