Iranian Agriculture News Agency

صدور پروانه دامداری به واحدهای دامداری سنتی استان قزوین

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از صدور پروانه دامداری برای واحدهای دامداری سنتی در این استان خبر داد.

صدور پروانه دامداری به واحدهای دامداری سنتی  استان قزوین

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یوسف جلوخانی افزود: طبق هماهنگی های انجام شده با اصناف کشاورزی استان، نشست هم اندیشی با حضور هیات مدیره اصناف کشاورزی انجام و قرار بر این شد تا این معاونت نسبت به ارائه تعداد دام و مساحت مورد نیاز واحد صنفی دامپروری به اصناف کشاورزی استان اقدام تا بر این اساس پروانه صنف دامداری برای این واحدها صادر شود.

وی اظهار داشت: پروانه صنف دامپروری به دامداران روستایی که دامداری سنتی دارند ارائه می شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه در این طرح شناسایی ، ساماندهی و ارائه تسهیلات مدنظر است گفت: دامداران سنتی درصد قابل توجهی از تولیدات دامی استان را بر عهده دارند بنابراین بمنظور این طرح با هدف ساماندهی این دامداران و شناسایی آنها انجام می شود تا  در صورت امکان تسهیلات به این  دامداران ارائه شود .

وی خاطر نشان کرد: در راستای دستورالعمل وزارت متبوع مقرر شده تا بر طبق هماهنگی های انجام شده کار عملیاتی این طرح تعیین شود.

به گفته وی؛ در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار واحد دامداری در استان قزوین وجود دارد که به صورت سنتی و خانوادگی فعالیت دارند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: همچنین قرار بر این شده تا در هر شهرستان یک اتحادیه صنفی برای ارائه خدمات به دامداران سنتی راه اندازی شود که امیدواریم کار عملیاتی این صنف تا پایان سال جاری انجام شود.

جلوخانی افزود: دامداران شهرستانهای تابعه  جزو اعضای صنف دامداران روستایی در اتحادیه یاد شده خواهند بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید