Iranian Agriculture News Agency

عرضه غیرقانونی دو تن برنج تنظیم بازار در قزوین

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از شناسایی یک واحد صنفی متخلف با عرضه غیرقانونی دو تن برنج تنظیم بازار خبر داد.

عرضه غیرقانونی دو تن برنج تنظیم بازار در قزوین

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، جمشید خدایاری با بیان این مطلب افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده مبنی بر تخلف یک واحد صنفی عرضه برنج واقع در شهر اقبالیه، موضوع در دستور کار بازرسان سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با اعزام تیم بازرسی و بررسی از این واحد صنفی معلوم شد که متصدی واحد به‌صورت غیر قانونی مقدار دو تن برنج تنظیم بازار را خارج از شبکه قانونی توزیع کرده است.

خدایاری ادامه داد: با توجه به اهمیت برنج تنظیم بازار در سبد غذایی خانوار و احراز تخلف متصدی واحد، پرونده ابتدایی تشکیل و برای ادامه مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

به گفته این مسئول، برنج تنظیم بازار با هدف ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و همچنین تامین سبد غذایی خانوار فقط برای مصرف‌کنندگان واقعی توزیع شده و عرضه خارج از این چرخه تخلف محسوب می‌شود.

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: همه روزه بازرسان سازمان جهاد کشاورزی به همراه بسیج اصناف از واحدهای عرضه کالاهای اساسی در استان بازدید کرده و تخلفات را رصد می‌کنند.

خدایاری یادآور شد: شهروندان استان قزوین می‌توانند در راستای نظارت همگانی و برخورد با متخلفان در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید