Iranian Agriculture News Agency

۲۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان قزوین افتتاح شد

به مناسبت روز بزرگداشت ۱۵مهر ماه روز ملی روستا و عشایر آئین افتتاح هم‌زمان ۲۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان قزوین برگزار شد.

۲۷ پروژه عمرانی در مناطق عشایری استان قزوین افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، در این مراسم محمدحسین عطایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، حجت‌الاسلام ولی اله مصائبی مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان،  اسلامی صدر فرماندار شهرستان قزوین، عشایر ایلات و طوایف استان در مجموعه باغستان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین حضور داشتند.

در این مراسم ۲۷ پروژه عمرانی شامل آب‌رسانی پایدار، بهسازی ایل راه‌ها، توزیع پنل خورشیدی و ... با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در این مراسم گفت: عشایر نقش مهمی در تولید انواع محصولات کشاورزی دارند بنابراین باید توجه ویژه‌ای به این قشر مولد شود.

حجت‌الاسلام مصائبی افزود: روستائیان و عشایر استان تقی مهمی در تولید محصول استراتژیک کشور داشتند به‌طوری‌که امسال خرید تضمینی گندم در استان رکورد سال‌های قبل را زد که این جای تقدیر از زحمات این عزیزان را دارد.

فرماندار شهرستان قزوین نیز در این مراسم گفت: عشایر با کمترین بهره و استفاده از خدمات بیشترین تولیدات و بازدهی را دارند.

اسلامی صدر افزود: مناطق عشایر نشین با مشکلاتی ازجمله عدم دسترسی به جاده مناسب، عدم برق و راه مناسب، عدم بهره‌مندی از خدمات درمانی و ... مواجه هستند و این وظیفه مسئولین است که خدمات و مواهب را برای این قشر تولیدکننده زحمتکش فراهم کنند.

وی یادآور شد: کشور ما با همین شیوه تولید درگذشته نه‌چندان دور نه‌تنها واردکننده محصولات کشاورزی و دامی نبوده بلکه صادرکننده محصولات به کشورهای اطراف نیز بوده و تمام محصولات موردنیاز خود را تولید و تأمین می‌کرده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید