Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

پهنه‌های جهاد کشاورزی نیازمند نقشه کاداستر اراضی کشاورزی هستند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برای دستیابی به اطلاعات دقیق از بخش کشاورزی باید پهنه‌های جهاد کشاورزی به نقشه کاداستر اراضی کشاورزی مجهز شوند.

پهنه‌های جهاد کشاورزی نیازمند نقشه کاداستر اراضی کشاورزی هستند

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، محمد حسین عطایی در نشست بررسی مسائل و مشکلات سامکا که با حضور کمال ربانی زاده مشاور وزیر و رئیس قرارگاه رصد خانه کشاورزی کشور، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های تابعه و کارشناسان این سازمان برگزار شد، افزود: کاداستر کشاورزی شامل اطلاعات مربوط به قطعات زمین‌های کشاورزی است که در آن تمام مشخصات روی نقشه ترسیم می‌شود.

وی تاکید کرد: محدوده پهنه‌های مراکز جهاد کشاورزی که قبلا صاحب نقشه شده‌اند سریعا مشخص و شهرستان‌های استان که هنور موفق به طرح کاداستر نشده‌اند این طرح اجرایی و عملیاتی کنند.

عطایی تاکید کرد: با اجرای کاداستر اطلاعات دقیق از وضعیت اراضی کشاورزی در اختیار تصمیم‌گیران و دست‌اندرکاران قرار خواهد گرفت تا بتوان با اطلاعات دقیق برنامه‌ریزی لازم برای رسیدن به توسعه پایدار بخش کشاورزی و حرکت به سمت کشاورزی مدرن انجام داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۴۰ هزار هکتار کاداستر در سه شهرستان این استان تقریبا پایان یافته است.

عطایی تاکید کرد: قرار بر این است در استان بر اساس زمین محور حرکت کنیم و خدمات و تسهیلات بر اساس زمین کشاورزی ارائه شود.

وی با بیان اینکه رصد خانه کشاورزی با هدف دستیابی دقیق و به موقع اطلاعات از وضعیت کشاورزی ایجاد شده از مسئولین این قرارگاه خواست : تا برش استانی قزوین در بخش کشاورزی  را در اختیار این سازمان قرار دهند تا بل همکاری نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید