Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی خبرداد:

شناسایی یک واحد خشکه‌پزی متخلف در شهر قزوین

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: یک واحد صنفی خشکه‌پزی متخلف در شهر قزوین شناسایی شد.

شناسایی یک واحد خشکه‌پزی متخلف در شهر قزوین

به گزارش ایانا به نقل از  جمشید خدایاری روز سه شنبه با  اعلام این خبر افزود: بازرسان جهاد کشاورزی حین بازرسی از اصناف حوزه کالاهای اساسی به یک خشکه‌پزی برخورد کردند که حدود هشت کیسه آرد نانوایی درون مغازه نگهداری کرده است.

وی افزود: با بررسی کارشناسان و بازرسان معلوم شد که این کیسه‌های آرد از نوع یارانه‌ای و متعلق به واحد نانوایی است که با قیمتی بالاتر به واحد خشکه‌پزی فروخته شده است.

این مسئول با بیان اینکه واحدهای شیرینی‌پزی‌ و خشکه‌پزی باید آرد مصرفی خودشان را از صنف و صنعت تهیه کنند، گفت: با توجه به اینکه اختلاف قیمت آرد صنف و صنعت و نانوایی حدود ۱۰ برابر است، صنف شیرینی و خشکه‌پزی به صورت غیرقانونی و با قیمتی توافقی از نانواها آرد خریداری می‌کنند.

وی افزود: مصرف هرگونه آرد یارانه‌ای برای نانوایی در واحدهای دیگر غیرقانونی بوده و تخلف به جساب می‌آید. در این مورد متصدیان خشکه‌پزی و شیرینی‌پزی باید برای توضیح در نزد محاکم قضایی حاضر شوند.

 سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت  بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: شهروندان استان قزوین می‌توانند در راستای نظارت همگانی و برخورد با متخلفان در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید