Iranian Agriculture News Agency

۶۷ درصد تخلفات در حوزه کالاهای اساسی قزوین متعلق به نانوایی

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تحلیل آمار تخلفات محرز شده در واحدهای صنفی کالاهای اساسی برای چهار ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که ۶۷ درصد موارد مربوط به حوزه نانوایی بوده است.

۶۷ درصد تخلفات در حوزه کالاهای اساسی قزوین متعلق به نانوایی

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، جمشید خدایاری روز شنبه با اعلام این خبر افزود: ۵۹۸ مورد تخلف صنفی در حوزه کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی این استان محرز شده که از این میان ۴۰۶ مورد مربوط به حوزه نانوایی‌ها بوده است.

وی به تشریح سه تخلف عمده در حوزه نانوایی‌ها پرداخت و بیان کرد: سه تخلف عمده در حوزه نانوایی‌ها به ترتیب ۱۳۷ مورد کم فروشی، ۵۴ مورد رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و ۳۹ مورد تعطیلی خودسرانه بوده است.

خدایاری در ادامه به بیشترین تخلف در نوع پخت نان اشاره کرد و گفت: نانوایی لواش، سنگک و بربری به ترتیب بیشترین تخلفات را به خود اختصاص داده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: نانوایی‌ها به لحاظ تامین غذای اصلی مردم اهمیت بسیار بالایی دارند و نظارت‌ها و بازرسی‌ها در این حوزه به مراتب بیشتر است.

خدایاری یادآور شد: شهروندان استان قزوین می‌توانند در راستای نظارت همگانی بر واحدهای عرضه کالاهای اساسی در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید