Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور خبر داد:

کنترل بیولوژیک در بخش کشاورزی کشور توسعه یابد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: کنترل بیولوژیک در بخش کشاورزی کشور باید با اتکا به بخش تحقیقات در کشور توسعه یابد.

کنترل بیولوژیک در بخش کشاورزی کشور توسعه یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، حسین رنجبر اقدم روز یکشنبه در بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین بیان کرد: کنترل بیولوژیک ازاین‌جهت اهمیت دارد که باعث کاهش استفاده از سموم شیمیایی شده و سلامت جامعه را ارتقاء می‌بخشد.

وی اضافه کرد: سازمان حفظ نباتات کشور از هرگونه طرح‌های کنترل بیولوژیک حمایت کرده و این مهم را در اولویت برنامه‌ها قرار داده است.

رنجبر اقدم بابیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی از تحقیقات علمی برای مقابله با آفات حمایت می‌کند، گفت: آفت‌های چوب‌خواران خرما، زوال انگور از مهم‌ترین تهدیدات تولید بخش کشاورزی هستند که باید در محور تحقیقات جامع قرار گیرند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تحقیقاتی که نتواند مشکلات و موانع بخش کشاورزی را مرتفع سازد، از فلسفه و اهداف ذاتی خود فاصله گرفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور یادآور شد: اگر می‌خواهیم در حوزه بخش کشاورزی توسعه‌یافته گام برداریم باید تحقیقات، آموزش و بخش اجرایی در کنار یکدیگر رشد و حرکت کنند‌.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید