Iranian Agriculture News Agency

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:

باغات استان قزوین شناسنامه‌دار می‌شوند

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح شناسنامه‌دار کردن باغات در استان اجرا خواهد شد.

باغات استان قزوین شناسنامه‌دار می‌شوند

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، محمد پیله فروش بیان کرد: هدف از اجرای این طرح هویت بخشی یکپارچه به عرصه‌های باغبانی، ایجاد ارتباط مؤثر و پایدار با تولیدکنندگان زیر بخش، تدوین بانک جامع اطلاعاتی، ثبت و پایش مبدأ تولید محصولات باغی، کنترل باقیمانده آثار سموم شیمیایی و آفت‌کش‌ها و ارتقای کمی و کیفی صادرات محصولات باغی است.

وی ادامه داد: سامانه سَبَک به‌صورت سامانه تحت وب است که از این طریق کشاورزان استان می‌توانند وارد و اطلاعات مربوطه را وارد کنند.

پیله فروش بابیان اینکه کشاورزان در سامانه سَبَک می‌توانند درخواست خود را ثبت و یک نفر را به‌عنوان کارشناس بازدید انتخاب کنند افزود: همچنین کشاورزان میزان منابع آب‌وخاک، تولید و ..  را در سامانه ثبت که  شناسنامه‌ای برای واحد صادر می‌شود و سال‌های بعد نیز بایستی به همین روال انجام شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در فرآیند طراحی‌شده برای اجرای این طرح ملی، تمامی مراحل ثبت و صدور شناسنامه واحدها در سامانه تحت وب بهره‌برداران نظام صنفی کشاورزی موسوم به سَبَک انجام می‌شود که با کد دسترسی طراحی‌شده در این سامانه برای مراکز تولید محصولات باغبانی، امکان پایش مبادی تولید و استانداردسازی محصولات جهت صادرات و تنظیم بازار داخلی ایجاد خواهد شد.

به گفته وی؛ این طرح ملی هم‌اکنون در سطح استان و شهرستان‌های تابعه پیگیری و اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید