Iranian Agriculture News Agency

باید از پتانسیل مستعد استان در بخش کشاورزی بهره برد

نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از پتانسیل مستعد استان در بخش کشاورزی بهره برد.

باید از پتانسیل مستعد استان در بخش کشاورزی بهره برد

به گزارش خبرنگار ایانا در قزوین، رجب رحمانی در مراسم گرامیداشت هفته جهادکشاورزی که با حضور نیازی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، آیت‌اله عابدینی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه قزوین، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، محمدحسین عطایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، رحمانی معاون اقتصادی استانداری، مدیران کل استان و دستگاه‌های تابعه، معاونین و مدیران و کارشناسان سازمان جهادکشاورزی در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد افزود: استان قزوین قبل از اینکه صنعتی باشد یک استان کشاورزی است بنابراین بایستی از پتانسیل مستعد استان در بخش کشاورزی بهره برد.

وی به اهمیت بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: ۲۵ درصد اشتغال کشور در بخش کشاورزی است و این نشانگر اهمیت این بخش است.

رحمانی با بیان اینکه ۳۵ هزار باغ انگور در استان وجوددارد که ۲۵هزار هکتار آن در شهرستان تاکستان است، خاطر نشان کرد: پنج الی ۶ هزار هکتار از بهترین باغات تاکستان به دلیل کمبود آب از بین رفته است.

وی با بیان اینکه باید از روش‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات برای مصرف بهینه منابع آبی استفاده کرد گفت: ۱۵۰کیلومتر لوله انتقال آب در استان نیاز داریم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید