Iranian Agriculture News Agency

معرفی ۸۲۰ بهره‌بردار بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات

معاون برنامه‌ریزی وامور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت : ۸۲۰ بهره‌بردار بخش کشاورزی با مبلغ یک هزار و ۳۴۲ میلیارد ریال به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ معرفی شده است..

معرفی ۸۲۰ بهره‌بردار بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، حمیدرضا تبسمی بیان کرد: مبلغ تخصیصی تسهیلات قرض‌الحسنه از محل اعتبارات مورد نظر به بهره‌برداران بخش کشاورزی  یک هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال است که توسط بانک‌های عامل صادرات، ملی، ملت، مهر ایران  و رسالت پرداخت می‌شود.

وی توضیح داد: تا کنون۲۹۶ بهره‌بردار بخش کشاورزی با مبلغ ۴۴۵ میلیارد ریال موفق به دریافت این تسهیلات شده‌اند.

به گفته وی؛ شهرستان قزوین با ۲۳۶ بهره‌بردار با مبلغ ۳۵۴ میلیارد ریال رتبه اول در بین شهرستان‌ها را به خود اختصاص داده است.

تبسمی یادآور شد: این تسهیلات به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به ویژه در حوزه توسعه اشتغال در مناطق روستایی، محرومیت‌زدایی و همچنین ارتقای عدالت اجتماعی به سازمان جهاد کشاورزی تخصیص یافته است.

این مقام مسئول گفت: این تسهیلات نقش مهمی در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری به خصوص در بخش روستایی با رویکرد ساماندهی کسب و کارهای خرد دارد که با نرخ  ۴ درصد و بازپرداخت ۷ ساله پرداخت می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین رسته فعالیت‌های اولویت‌دار این تسهیلات را تولید فرآوری و بسته‌بندی زیتون، خدمات تخصصی و فنی مهندسی کشاورزی، دامپزشکی و گیاهپزشکی، پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری و تولید عسل، کشت نهال و بذر، محصولات گلخانه‌ای، پرورش و فرآوری طیور (غیر از مرغ گوشتی وتخم‌گذار) صندوق خرد محلی، بسته‌بندی میوه، سبزی و نان و..، کشت و فرآوری گیاهان دارویی و صنایع غذایی و تبدیلی کشاورزی برشمرد .

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید