Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خبر داد:

برداشت گندم از نیمه دوم خرداد در استان قزوین آغاز می‎شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: آمادگی لازم برای خرید تضمینی گندم در ‏استان از نیمه دوم خردادماه فراهم شده است.

برداشت گندم از نیمه دوم خرداد در استان قزوین آغاز می‎شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، محمد حسین عطایی در اولین جلسه هماهنگی خرید گندم و کار گروه آرد و نان استان قزوین افزود: به منظور خرید ‌تضمینی محصول گندم و کلزا پیش‌بینی می شود 23 ‎مرکز خرید در سطح استان کار خرید تضمینی گندم و کلزا از کشاورزان استان را برعهده داشته باشند.

وی بیان کرد: در سال زراعی جاری بیش از ۱۵8 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به زیر کشت گندم رفته که از این میزان  49 هزار و 700 هکتار  گندم آبی و   108 هزار و 750 هکتار گندم دیم است.

وی پیش‌بینی کرد: امسال  ۲۴۹ هزار تن گندم  از این میزان سطح زیر کشت برداشت  شود که از این میزان ۲۱۰ هزار تن محصول از کشاورزان استان خریداری خواهد شد.

عطایی اضافه کرد: همچنین ۲۷۵۰ هکتار کلزا در اراضی کشاورزی این استان کشت شده که امیدواریم امسال ۶۴۰۰ تن محصول تحویل مراکز خرید شود.

عطایی ابراز امیدواری کرد: امسال با توجه وضعیت جوی خرید و تحویل گندم همچون سال گذشته انجام شود.

وی بر تولید و ذخیره سازی گندم بر اساس سرانه در استان تاکید کرد و افزود: ۳۱۶ هزار تن ظرفیت خرید و ذخیره‌سازی گندم در استان  داریم که بر این اساس خرید تضمینی گندم انجام خواهد شد.

عطایی با اشاره به اینکه امسال 15 ناظر بر عملیات برداشت محصولات زراعی استان نظارت خواهند داشت افزود: در حال حاضر تعداد کمباین‌های موجود در استان ۱۶۶ دستگاه و ۵۰۰ دستگاه از استان‌های دیگر حضور خواهند داشت  که  هماهنگی لازم برای تهیه سوخت این دستگاه‌ها انجام شده است .

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید