Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

پیش نویس طرح پایدارسازی دشت قزوین تدوین شده است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پیش نویس طرح پایدارسازی دشت قزوین تدوین شده و پس از هماهنگی با استاندار قزوین مصوب و اجرایی می‌شود.

پیش نویس طرح پایدارسازی دشت قزوین تدوین شده است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، محمدحسین عطایی روز سه‌شنبه در نشست وبینار جلسه قرارگاه مرکزی صدور اسناد و حفظ اراضی کشاورزی با حضور سید جواد ساداتی نژاد مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شده بود، افزود: برای پیشبرد اجرای طرح پایدارسازی دشت قزوین نیازمند همگرایی دستگاه‌های مختلف است که برای این مهم نیاز به حمایت گسترده وزارت جهاد کشاورزی داریم.

وی در خصوص یکپارچه سازی اراضی کشاورزی نیز بیان داشت: موضوع یکپارچه سازی اراضی کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای آن مدیر پروژه تعیین شد تا بتواند متمرکز در حوزه مربوطه فعالیت کند.

عطایی در ادامه به اقدامات یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در شهرستان آبیک اشاره کرد و گفت: بلافاصله پس از تاکیدات مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی در سفر اخیر به استان قزوین برای یکپارچه سازی اراضی کشاورزی در روستای حاجی تپه آبیک سریعا نشست با روستاییان برای یکپارچه کردن اراضی کشاورزی بر اساس چاه‌های آبیاری تشکیل شد.

عطایی در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه رفع تداخل اراضی پرداخت استان قزوین پرداخت و گفت: از یک هزار و ۱۰۱ پلاک مشمول رفع تداخل اراضی در استان تاکنون کار کارشناسی ۴۷۸ پلاک به پایان رسیده و هم اکنون جز استان‌های برتر کشور هستیم.

این مسئول تصریح کرد: تاکنون ۴۳ درصد پلاک های مشمول رفع تداخلات اراضی استان قزوین تکمیل و نهایی شده است؛ اما همچنان نبود عکس‌های دهه ۵۰ برای تطبیق و تصمیم نهایی مشکلاتی را ایجاد کرده که با دستگاههای نظارتی درحال مرتفع ساختم آن هستیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: تعدادی از پلاک‌ها در اراضی کشاورزی نیازمند بازنگری بود که ۱۶ پلاک در کمیسیون رفع تداخل اراضی کشور درحال اصلاح است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید