Iranian Agriculture News Agency

احیای دشت قزوین نیازمند تشکیل یک قرارگاه پایدارسازی است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از ضرورت تشکیل قرارگاه پایدارسازی دشت قزوین با هدف احیای این دشت در استان خبر داد.

احیای دشت قزوین نیازمند تشکیل یک قرارگاه پایدارسازی است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان قزوین، محمدحسین عطایی روز شنبه در نشست راهکارهای عملیاتی برای اجرای طرح احیای دشت قزوین با بیان این خبر افزود: پایدارسازی دشت قزوین باید در اولویت قرار گیرد که بتوانیم به بهره برداری مناسب و منطقی از این دشت ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: بزرگترین عامل برهم زدن پایداری دشت زدن استفاده نامناسب از آب خوان ها بوده و به نوعی پاشنه آشیل این دشت مصارف نادرست از منابع آبی ارزیابی شده است.

عطایی تاکید کرد: در حوزه بهره وری مناسب و حفظ منابع آب و خاک به صورت پراکنده اقدامات بسیاری صورت گرفته است، اما فقدان یک کار متمرکز و منسجم نتوانسته ما را به نقطه هدف نزدیک کند.

مقام عالی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: رویکرد اصلی ما برای پایدارسازی دست قزوین باید کل نگری همه موضوعات باشد و چالش‌ها و ظرفیت‌ها را به صورت منسجم دنبال کرد.

عطایی خاطرنشان کرد: تنها دشتی که در چند دهه گذشته مورد تاکید مقام معظم رهبری، رییس جمهوری ، وزیر جهاد کشاورزی و سایر نهادهای کشوری بوده همین دشت قزوین است که بر اهمیت پایدارسازی آن تاکید دارد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید